Biuletyn PW / Współpraca uczelni / Targi edukacyjne w Indiach z udziałem Politechniki Warszawskiej

Targi edukacyjne w Indiach z udziałem Politechniki Warszawskiej

W dniach od 26.09 do 04.10.2016 roku przedstawiciele Centrum Współpracy Międzynarodowej PW reprezentowali naszą Uczelnię na targach edukacyjnych European Higher Education Fare (EHEF) organizowanych w Delhi.

Od 2012 roku Politechnika Warszawska zyskuje w Indiach coraz większą popularność. Oferta Uczelni nie tylko odpowiada zapotrzebowaniu na tamtym rynku edukacyjnym, ale również jest atrakcyjna pod względem kosztów studiowania i życia w Polsce. Obecnie w Politechnice Warszawskiej studiuje ponad 400 studentów z tego regionu.

Jednym z głównych celów delegacji, na czele której stanął Łukasz Wojdyga - Dyrektor CWM PW, było reprezentowanie Politechniki Warszawskiej na targach European Higher Education Fare (EHEF). Wydarzenie umożliwia bowiem prezentację oferty uczelni z krajów Unii Europejskiej, w których internacjonalizacja studiów jest w trakcie intensywnego rozwoju.  Ze względu na kończący się budżet projektu była to jedna z ostatnich edycji imprezy.

Drugą, równie ważną kwestią, było wyjaśnienie procedur wizowych dla kandydatów i nawiązanie bezpośrednich relacji z dwoma Konsulatami RP - w Delhi oraz w Mumbaju. Delegacja miała okazję spotkać się z przedstawicielami obu placówek, co zaowocowało wypracowaniem planu systemu wymiany informacji pomiędzy biurem rekrutacji, a konsulem odpowiedzialnym za wydawanie wiz. Politechnika będzie wysyłała listy zaakceptowanych studentów, na podstawie których konsulaty wyznaczą terminy spotkań w sprawie wiz.

Ze względu na rozmiar Indii, Politechnika Warszawska, mimo rosnącej popularności, znana jest przede wszystkim w południowej części kraju. Wyjazd dał szansę zaprezentować Uczelnię i Polskę w regionie północnym. W trakcie targów reprezentacja PW miała również okazję rozmawiać z agencjami rekrutacyjnymi, zajmującymi się rynkiem edukacji. W najbliższym czasie CWM planuje wybrać swoich przedstawicieli w Indiach.

Źródło: CWM PW

Ważne jest,
by nigdy nie przestać pytać.
Wielki płomień
rodzi się z małej iskry