Biuletyn PW / Współpraca uczelni / Przedstawiciele Tianjin University of Technology w Politechnice Warszawskiej

Przedstawiciele Tianjin University of Technology w Politechnice Warszawskiej

W dniu 26 września 2017 roku Politechnika Warszawska gościła przedstawicieli Tianjin Municipal Education Commision oraz Tianjin University of Technology.

Wśród gości z Tianjin Municipal Education Commision znaleźli się wicedyrektor organizacji oraz dyrektor biura programów międzynarodowych. Uczelnię TUT reprezentowały: pani dyrektor biura współpracy z zagranicą oraz pani profesor z International College of Business and Technology.

Delegację przyjęli Prorektor ds. Nauki, Prof. Rajmund Bacewicz oraz Centrum Współpracy Międzynarodowej PW.

Przedstawiciele Tianjin Municipal Education Commision oraz Tianjin University of Technology/fot. CWM PW

Celem spotkania było rozpoznanie możliwości nawiązania współpracy pomiędzy uczelniami. Oferta studiów anglojęzycznych Politechniki Warszawskiej spotkała się z dużym zainteresowaniem gości. Tianjin University of Technology również oferuje studia po angielsku w kilku pokrewnych kierunkach. Wstępnie zaplanowano wymianę studentów na kierunkach mechanical eng., electrical eng. oraz environmental eng. Uczelnie planują podpisać umowę dotyczącą wymiany studentów jeszcze w tym roku. Rozważane jest również prowadzenie wspólnych studiów tzw. joint degree programs.

Była to druga wizyta przedstawicieli Tianjin University of Technology w Politechnice Warszawskiej.

Źródło i zdjęcie: CWM PW

Mierz siłę na zamiary,