Biuletyn PW / Współpraca uczelni / Politechnika Warszawska i MESCo zacieśniają współpracę w zakresie oprogramowania dla inżynierów

Politechnika Warszawska i MESCo zacieśniają współpracę w zakresie oprogramowania dla inżynierów

5 listopada 2018 r. Politechnika Warszawska podpisała umowę z MESCo, w ramach której nasza Uczelnia będzie mogła szerzej korzystać z oprogramowania ANSYS, wykorzystując je m.in. w badaniach naukowych i dydaktyce.    

Umowa udostępnia Politechnice Warszawskiej licencje na oprogramowanie ANSYS: roczne, odnawialne licencje badawcze i dydaktyczne wraz ze wsparciem technicznym. W ramach współpracy przewidziana jest organizacja szkoleń dla pracowników naukowych i studentów Politechniki Warszawskiej. Umowa obejmuje licencje na oprogramowanie do modelowania zjawisk z zakresu mechaniki (naprężeń) i mechaniki płynów, przepływu ciepła, elektrotechniki i elektroniki oraz telekomunikacji.

Na zdjęciu od lewej: prof. Stanisław Wincenciak, Prorektor ds. Rozwoju PW: prof. Jan Szmidt, Rektor PW; Mariusz Gorol, Prezes Zarządu MESCo; dr inż. Bartosz Chaber/fot. Biuletyn PW

ANSYS jest oprogramowaniem do inżynierskich symulacji komputerowych wspomagającym proces badań naukowych, ale także do projektowania i optymalizacji maszyn, urządzeń i systemów.

Oprogramowanie ANSYS jest wykorzystywane w PW do badań naukowych i dydaktyki od wielu lat - podpisana umowa partnerska rozszerza możliwości wykorzystania licencji kampusowej i z całą pewnością zaowocuje nowymi rozwiązaniami technicznymi, patentami i publikacjami naukowymi. Dzięki szerszemu wykorzystaniu oprogramowania ANSYS w dydaktyce zwiększy się także konkurencyjność absolwentów Uczelni na nowoczesnym rynku pracy inżyniera.

Firma ANSYS jest największym na świecie producentem oprogramowania do symulacji, istnieje od niemal 50 lat (założono ją w 1970 roku), jej siedziba mieści się w Pensylwanii.

Źródło: WE
Zdjęcia: Biuletyn PW

CYTAT TYGODNIA

"

 

Prawdziwy przyjaciel to nie ten,
który odwala za ciebie całą robotę, lecz ten który uświadomi ci, że wszystko masz zrobić sam

 

 

Edward Stachura

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW