Biuletyn PW / Współpraca uczelni / Politechnika Warszawska i MESCo zacieśniają współpracę w zakresie oprogramowania dla inżynierów

5 listopada 2018 r. Politechnika Warszawska podpisała umowę z MESCo, w ramach której nasza Uczelnia będzie mogła szerzej korzystać z oprogramowania ANSYS, wykorzystując je m.in. w badaniach naukowych i dydaktyce.

Umowa udostępnia Politechnice Warszawskiej licencje na oprogramowanie ANSYS: roczne, odnawialne licencje badawcze i dydaktyczne wraz ze wsparciem technicznym. W ramach współpracy przewidziana jest organizacja szkoleń dla pracowników naukowych i studentów Politechniki Warszawskiej. Umowa obejmuje licencje na oprogramowanie do modelowania zjawisk z zakresu mechaniki (naprężeń) i mechaniki płynów, przepływu ciepła, elektrotechniki i elektroniki oraz telekomunikacji.

Na zdjęciu od lewej: prof. Stanisław Wincenciak, Prorektor ds. Rozwoju PW: prof. Jan Szmidt, Rektor PW; Mariusz Gorol, Prezes Zarządu MESCo; dr inż. Bartosz Chaber/fot. Biuletyn PW

ANSYS jest oprogramowaniem do inżynierskich symulacji komputerowych wspomagającym proces badań naukowych, ale także do projektowania i optymalizacji maszyn, urządzeń i systemów.

Oprogramowanie ANSYS jest wykorzystywane w PW do badań naukowych i dydaktyki od wielu lat - podpisana umowa partnerska rozszerza możliwości wykorzystania licencji kampusowej i z całą pewnością zaowocuje nowymi rozwiązaniami technicznymi, patentami i publikacjami naukowymi. Dzięki szerszemu wykorzystaniu oprogramowania ANSYS w dydaktyce zwiększy się także konkurencyjność absolwentów Uczelni na nowoczesnym rynku pracy inżyniera.

Firma ANSYS jest największym na świecie producentem oprogramowania do symulacji, istnieje od niemal 50 lat (założono ją w 1970 roku), jej siedziba mieści się w Pensylwanii.

Źródło: WE
Zdjęcia: Biuletyn PW

Nie zagłębiaj się w przeszłości, nie śnij o przyszłości, skoncentruj swój umysł
na obecnej chwili.