Biuletyn PW / Współpraca uczelni / Politechnika Warszawska i Intel Technology Poland podpisały umowę o współpracy

Politechnika Warszawska i Intel Technology Poland podpisały umowę o współpracy

8 marca 2019 r. Politechnika Warszawska oraz firma Intel Technology Poland podpisały w Gdańsku porozumienie umożliwiające współpracę w takich obszarach, jak: bezpieczeństwo sieci, sztuczna inteligencja i Internet Rzeczy.

Umowę podpisali Rektor Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. inż. Jan Szmidt oraz Krzysztof Jurczyk, Dyrektor ds. Operacyjnych w Intel Technology Poland.  Podczas spotkania uczelnię reprezentował również prof. dr hab. inż. Stanisław Wincenciak, Prorektor ds. Rozwoju Politechniki Warszawskiej.

Porozumienie umożliwia szeroką współpracę w istotnych zarówno dla biznesu, jak i nauki dziedzinach, którymi są: bezpieczeństwo sieci (cybersecurity), sztuczna inteligencja oraz Internet Rzeczy (Internet of Things).

- Nawiązanie współpracy z firmą Intel sprawia, że wiedza, której źródłem jest kadra pracowników naukowych Politechniki  Warszawskiej, zyskuje potężnego sojusznika w jej rozwoju. Nasza uczelnia znalazła się tym samym w ścisłym gronie ośrodków akademickich podejmujących się innowacyjnych wdrożeń z partnerem o światowej renomie, oferującego rozwiązania na miarę dynamicznie zmieniającej się techniki. Jestem głęboko przekonany, że nasza współpraca przyniesie korzyści obu stronom i przyczyni się do dalszego, nieuchronnego postępu w rozwoju technologii cyfrowych i coraz bardziej opartej na sztucznej inteligencji, choć nadal ludzkiej, cywilizacji - podkreślił Rektor Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. inż. Jan Szmidt.

Wcześniej podobna umowa została podpisana przez Intel Technology Poland m.in. z Politechniką Gdańską.

Intel

Intel (NASDAQ: INTC) wyznacza nowe granice technologii i pozwala doświadczać niesamowitych chwil dzięki innowacyjnym rozwiązaniom. Informacje o Intelu i o tym, czym zajmuje się jego 100 tys. pracowników, można znaleźć na stronach newsroom.intel.comintel.com.

Zdjęcia: Intel

Szaleństwem jest robić wciąż
to samo i oczekiwać różnych rezultatów

25. Festiwal Nauki