Biuletyn PW / Współpraca uczelni / Politechnika Warszawska i Akademia Marynarki Wojennej zacieśniają współpracę

Politechnika Warszawska i Akademia Marynarki Wojennej zacieśniają współpracę

Rektor Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. inż. Jan Szmidt i Rektor-Komendant Akademii Marynarki Wojennej komandor prof. dr hab. Tomasz Szubrycht podpisali porozumienie o współpracy.

Spotkanie odbyło się 7 maja 2018 roku w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej. Przy podpisaniu umowy obecni byli Prorektor ds. Nauki prof. Rajmund Bacewicz i Prorektor ds. Rozwoju prof. Stanisław Wincenciak, a także przedstawiciele wydziałów partnerskich: Dziekan Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. Jarosław Mizera oraz Prodziekan Wydziału Mechaniczno-Elektrycznego Akademii Marynarki Wojennej dr inż. Józef Małecki.

Sygnatariusze umowy o współpracy: prof. dr hab. inż. Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej i Rektor-Komendant Akademii Marynarki Wojennej komandor prof. dr hab. Tomasz Szubrycht/fot. BPW

Współpraca ma na celu rozwijanie działalności naukowo-dydaktycznej i naukowo-badawczej w dziedzinach szczególnie ważnych dla obronności kraju i gospodarki morskiej, przy wykorzystaniu potencjału, pozycji, doświadczeń i dorobku obu Uczelni.

Planowane jest m.in. tworzenie wspólnych zespołów badawczych, wzajemne świadczenie usług w zakresie udostępniania laboratoriów oraz wykorzystania aparatury technicznej, a także wymiana ekspertów czy wspólne organizowanie konferencji i sympozjów naukowo-technicznych.

Zdjęcia: Biuletyn PW

Prawdziwy przyjaciel to nie ten,
który odwala za ciebie całą robotę, lecz ten który uświadomi ci, że wszystko masz zrobić sam

Edward Stachura

Nauka w oparach absurdu

Dni wolne od pracy w PW

19:00 - 24 Cze 06:00

Cze

Uroczystości promocji doktorskich i habilitacyjnych

Cze

Granty ERC - jak odnieść sukces?

Lip

Międzynarodowy Turniej Młodych Fizyków

08:00 - 12 Lip 18:00

Lip