Biuletyn PW / Współpraca uczelni / Podpisanie umowy pomiędzy Rektorami polskimi i kazachskimi

Podpisanie umowy pomiędzy Rektorami polskimi i kazachskimi

Prof. Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej, Przewodniczący KRASP, w imieniu Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich podpisał umowę o współpracy z Radą Rektorów Kazachstanu. Spotkanie zorganizowano 18 kwietnia 2018 roku w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

W spotkaniu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego uczestniczyli również: Wiceminister MNiSW Piotr Müller, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki Kazachstanu Aryn Orsariev, President of the Council of Rectors of Kazakhstan, Rector of the Gumilov National Euroasian University in Astana prof. Yerlan Sydykov oraz Ambasador Kazachstanu w Polsce Margułan Baimuchan.

Podpisane zostały dwie umowy: umowa o współpracy pomiędzy Konferencją Rektorów Akademickich Szkół Polskich i Radą Rektorów Kazachstanu - będąca efektem intensywnej i ścisłej współpracy dwustronnej, a także porozumienie o współpracy pomiędzy Fundacją Edukacyjną „Perspektywy” i Centrum Programów Międzynarodowych „Bolashak”. Oba dokumenty umożliwią dalszy rozwój współpracy w zakresie wymiany naukowej i akademickiej.

Rektor Politechniki Warszawskiej prof. Jan Szmidt wita gości z Kazachstanu w CZIiTT PW/fot. BPW

18 kwietnia br. delegacja Rektorów z Kazachstanu gościła w Politechnice Warszawskiej. Goście zwiedzili Salę Senatu, Muzeum Politechniki Warszawskiej, a następnie udali się do Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej. Uczelnie polskie i kazachskie zaprezentowały swoją ofertę dydaktyczną, a następnie podpisano obustronne porozumienia o współpracy uczelni. W imieniu Politechniki Warszawskiej porozumienie o współpracy w zakresie działań edukacyjnych z Taraz Innovative Humanitarian University w Kazachstanie podpisał prof. Rajmund Bacewicz, Prorektor ds. Nauki.

Rektorzy z Kazachstanu gościli w Politechnice Warszawskiej 18 kwietnia 2018 r./fot.BPW

Kazachstan jest jednym z państw Azji Centralnej - obok Kirgistanu, Tadżykistanu, Turkmenistanu i Uzbekistanu - cieszących się  szczególnym zainteresowaniem ze strony Unii Europejskiej. Wyróżnia się najbardziej zaawansowanymi reformami i największą aktywnością na arenie międzynarodowej. Polskę i Kazachstan łączy również historia losów tysięcy Polaków, dla których stał się on drugą ojczyzną. Rozwijająca się współpraca międzynarodowa polskich i kazachskich uczelni pozwoli na sprawniejszy transfer wiedzy, doświadczeń oraz wymiany naukowej.

Fotogaleria wizyty Rektorów z Kazachstanu w Politechnice Warszawskiej

Zdjęcie w zajawce: MNiSW

CYTAT TYGODNIA

"

 

Szaleństwem jest robić wciąż
to samo i oczekiwać różnych rezultatów

Albert Einstein

"

17
Wrz

25. Festiwal Nauki

08:00 - 26 Wrz 20:00

19
Wrz

Zjazd Fizyków Polskich

12:00 - 23 Wrz 14:00

24
Wrz

Koncert Juwenaliowy w Płocku

18:00

28
Wrz

Kształcenie w zakresie geodezji i kartografii

09:00 - 30 Wrz 17:30

2
Paź

Science Gam Jam 2021

09:00 - 23:00

6
Paź

Infrastruktura Krytyczna Miast

09:00 - 8 Paź 15:00

7
Paź

Zapobieganie powodziom i ochrona przed suszą

00:00 - 8 Paź 00:00

7
Paź

Koncert XIX-wiecznych pieśni studenckich

20:00 - 22:00

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Komunikacji i Promocji Politechniki Warszawskiej

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Komunikacji i Promocji.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI