Biuletyn PW / Współpraca uczelni / Podpisanie umowy o współpracy między PW i UW

Podpisanie umowy o współpracy między PW i UW

Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT Politechniki Warszawskiej oraz Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych Uniwersytetu Warszawskiego połączą siły przy inicjacji oraz realizacji wspólnych projektów naukowych. Pozwoli to na zwiększenie potencjału obu ośrodków.

Umowę o współpracy w tej sprawie podpisali Rektor PW prof. dr hab. inż. Krzysztof Zaremba i Rektor UW prof. dr hab. Alojzy Z. Nowak.

Podczas spotkania, które odbyło się 17 czerwca 2021 roku w Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT, prof. dr hab. inż. Elżbieta Malinowska, Zastępca Dyrektora CEZAMAT ds. Badań i Rozwoju oraz prof. dr hab. Ewa Bulska, Dyrektor Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych UW opowiedziały o centrach badawczych, a także przedstawiły potencjał i możliwe obszary współpracy.

Rozbudowana sieć nowoczesnych laboratoriów, zespół utalentowanych i ambitnych naukowców, profesjonalny sprzęt i wyposażenie - to tylko część atutów ośrodków badawczych Politechniki Warszawskiej i Uniwersytetu Warszawskiego.

Zdaniem władz obu Uczelni współpraca, oparta na partnerskich relacjach i polegająca na wymianie wiedzy i doświadczenia, przyniesie wymierne korzyści dla każdej ze stron.

Zdjęcie: Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT

Szaleństwem jest robić wciąż
to samo i oczekiwać różnych rezultatów

25. Festiwal Nauki