Biuletyn PW / Współpraca uczelni / Podpisanie umowy na wybudowanie budynku laboratorium na terenie lotniska PW w Przasnyszu

21 maja 2020 r. Politechnika Warszawska podpisała umowę z firmą BUDJAFEX na wybudowanie budynku laboratorium systemów bezzałogowych na terenie lotniska w Sierakowie koło Przasnysza.

Inwestycja jest realizowana w ramach projektu „Terenowy poligon doświadczalno-wdrożeniowy w powiecie przasnyskim” finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Powstający budynek laboratorium - kluczowy element projektu - zostanie postawiony na działce bezpośrednio przylegającej do lotniska (płd.-zach.). Umożliwi prace badawcze naukowcom Politechniki w oparciu o lotniska w Przasnyszu. W nowoczesnym budynku, jaki powstanie w ramach projektu, znajdować się będą profesjonalne laboratoria badawcze oraz najnowocześniejszy sprzęt niezbędny do prowadzania badań nad systemami bezzałogowymi.

Wybudowanie laboratoriów oraz ich wyposażenie w infrastrukturę B+R jest kluczowe dla projektu. Umożliwi efektywne prowadzenie prac badawczych na terenie lotniska, szczególnie tych związanych z lotnictwem, systemami bezzałogowymi, nowoczesnymi technologiami materiałowymi. W planach jest też rozwój alternatywnych napędów, systemów zarządzania lotem i systemów nawigacyjnych, jak również projektów na rzecz precyzyjnego rolnictwa.

Powiązane materiały:

PW podpisała umowę w ramach realizacji założeń projektu poligonu doświadczalno-wdrożeniowego
PW podpisała końcowy akt notarialny kupna działek związanych z lądowiskiem w Przasnyszu

Źródło i zdjęcie: Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa PW

Szaleństwem jest robić wciąż
to samo i oczekiwać różnych rezultatów

25. Festiwal Nauki

08:00 - 26 Wrz 20:00

Zjazd Fizyków Polskich

12:00 - 23 Wrz 14:00

Koncert Juwenaliowy w Płocku

Wrz