Biuletyn PW / Współpraca uczelni / Pierwsze spotkanie rektorów nowych „Uniwersytetów Europejskich”

Pierwsze spotkanie rektorów nowych „Uniwersytetów Europejskich”

4 listopada 2020 r. Rektor PW prof. Krzysztof Zaremba wziął udział w pierwszym wspólnym zdalnym spotkaniu rektorów „Uniwersytetów Europejskich”, wyłonionych w pierwszej i drugiej edycji konkursu, z przedstawicielami Komisji Europejskiej i administracji centralnej państw członkowskich.

W wystąpieniach przedstawiciele uczelni i Komisji Europejskiej zwrócili uwagę na strategiczny i transformacyjny potencjał „Uniwersytetów Europejskich”. Rektorzy mieli okazję poznać najlepsze praktyki pierwszej edycji konkursu. Omówiono kwestie związane z mechanizmami zapewniania jakości, mikrokwalifikacjami, automatyczną uznawalnością i europejskimi dyplomami ukończenia studiów. Podkreślono, jak ważną rolę w realizowanych działaniach odgrywa zaangażowanie społeczności akademickiej. Odbyło się również specjalne spotkanie studentów, które wniosło ważny wkład do wspólnej sesji.

Konsorcja wyłonione w pierwszej edycji konkursu podjęły wiele działań, poszukując sposobów pokonania istniejących barier prawnych, finansowych i administracyjnych. Konsorcjum ENHANCE, w którym Politechnika Warszawska podjęła systemową współpracę z sześcioma czołowymi politechnikami w Europie, ma szansę korzystać z tych doświadczeń.

Źródło: Centrum Współpracy Międzynarodowej PW

Motywacja jest tym, co pozwala Ci zacząć, nawyk jest tym,
co pozwala Ci wytrwać

Jim Ryun