Biuletyn PW / Współpraca uczelni / Otwarcie Instytutu Konfucjusza w Politechnice Warszawskiej

Otwarcie Instytutu Konfucjusza w Politechnice Warszawskiej

23 września 2019 r. w PW we współpracy z Beijing Jiaotong University rozpoczyna działalność Instytut Konfucjusza. Główne zadania Instytutu to upowszechnianie kultury chińskiej i języka mandaryńskiego poprzez prowadzenie kursów edukacyjnych, warsztatów artystycznych oraz szkoleń biznesowych.

Instytut zajmować się będzie przede wszystkim nauczaniem języka mandaryńskiego (oficjalny standard języka chińskiego) oraz przeprowadzaniem egzaminów certyfikacyjnych na wszystkich poziomach znajomości języka. Zajęcia językowe oferowane będą szerokim kręgom odbiorców spoza uczelni, jak również pracownikom i studentom Politechniki Warszawskiej. Skorzystają z nich także słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku PW oraz uczniowie. Naukę poprowadzą chińscy lektorzy oddelegowani przez Hanban - przedstawicielstwo chińskiego Ministerstwa Edukacji oraz światową centralę Instytutów Konfucjusza.

Instytut Konfucjusza zapewni dostęp do literatury, filmu, prasy, sztuki i kultury chińskiej. Osoby zainteresowane uzyskają możliwość starania się o stypendia wyjazdowe do Chin, w ramach których zaplanowano naukę języka mandaryńskiego, umożliwiając tym samym bliższe poznanie chińskiej kultury i gospodarki. Dziedzictwo Państwa Środka przybliżą także zajęcia organizowane przez letnie szkoły w Chinach lub w Polsce, prowadzone we współpracy z chińską uczelnią. Propozycje Instytutu Konfucjusza kierowane będą zarówno do osób dorosłych, jak i dzieci, czy młodzieży. W ich ramach zorganizowane zostaną konferencje, sympozja i szkolenia naukowe oraz wykłady tematyczne m.in. o kulturze, zwyczajach, kuchni i medycynie chińskiej.

Działalność Instytutu obejmie region warszawski oraz płocki. W jej zakresie organizowane będą wydarzenia kulturalne tj. koncerty chińskich artystów w ramach cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli, okolicznościowe festiwale związane z obchodami Chińskiego Nowego Roku, konkursy, a także wystawy i warsztaty z kaligrafii, gotowania, tai-chi, czy rękodzieła. Prowadzone działania realizowane będą w ramach Klubu Kultury Chińskiej, upowszechniającego wiedzę o regionie. Z jego ofertą będzie można zapoznać się m.in. podczas Festiwalu Nauki, czy też Dnia Chińskiego na Politechnice Warszawskiej.

Kooperacja Instytutu Konfucjusza z Beijing Jiaotong University umożliwi prowadzenie usług doradczych w zakresie współpracy z Chinami oraz szkoleń biznesowych uwzględniających zagadnienia z obszaru prawa i ekonomii. Oferowane kursy i szkolenia pozwolą na zapoznanie się z chińskimi zwyczajami, kulturą, sztuką i biznesem, szczególnie w związku z prowadzeniem działalności biznesowej.

Fotogaleria wydarzenia

Zdjęcia: Biuletyn PW

CYTAT TYGODNIA

"

 

Szaleństwem jest robić wciąż
to samo i oczekiwać różnych rezultatów

Albert Einstein

"

17
Wrz

25. Festiwal Nauki

08:00 - 26 Wrz 20:00

19
Wrz

Zjazd Fizyków Polskich

12:00 - 23 Wrz 14:00

24
Wrz

Koncert Juwenaliowy w Płocku

18:00

28
Wrz

Kształcenie w zakresie geodezji i kartografii

09:00 - 30 Wrz 17:30

1
Paź

Inauguracja roku akademickiego 2021/2022

10:00

2
Paź

Science Gam Jam 2021

09:00 - 23:00

6
Paź

Infrastruktura Krytyczna Miast

09:00 - 8 Paź 15:00

7
Paź

Zapobieganie powodziom i ochrona przed suszą

00:00 - 8 Paź 00:00

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Komunikacji i Promocji Politechniki Warszawskiej

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Komunikacji i Promocji.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI