Biuletyn PW / Współpraca uczelni / Naukowcy z PW pracują nad specjalistycznym samochodem elektrycznym

Naukowcy z PW pracują nad specjalistycznym samochodem elektrycznym

Przedstawiciele Politechniki Warszawskiej oraz funduszu inwestycyjnego HardGamma Ventures (HGV) zawarli umowę na prace związane z opracowaniem projektu specjalistycznego pojazdu elektrycznego. Uroczystość podpisania umowy odbyła się 23 stycznia 2017 r. w Gmachu Głównym PW.

Jak podkreślił rektor Politechniki Warszawskiej, prof. Jan Szmidt, współpraca pomiędzy uczelnią a funduszem przy tym projekcie jest jednym z elementów realizacji działań na rzecz rozwoju, promowania i upowszechniania elektromobilności w Polsce.

Wspólny projekt naukowców z Politechniki Warszawskiej i inwestorów z funduszu HGV ma na celu budowę pojazdu użytkowego zasilanego energią elektryczną o nazwie Vylson. Samochód ten skierowany jest do określonej grupy docelowej i będzie mógł być wykorzystywany m.in. przez kurierów dostarczających przesyłki wewnątrz miasta. Pojazd jest obecnie w fazie projektowej. Planuje się, że pierwszy prototyp wyjedzie na ulice już w przyszłym roku.

Zdjęcie: Biuletyn PW

Ważne jest,
by nigdy nie przestać pytać.
Wielki płomień
rodzi się z małej iskry