Biuletyn PW / Współpraca uczelni / Delegacja z NUAA w Politechnice Warszawskiej

Delegacja z NUAA w Politechnice Warszawskiej

17 grudnia 2019 r. PW odwiedzili przedstawiciele Nanjing University of Aeronautics and Astronautics z Chin. Delegację przyjął Prorektor ds. Studiów PW prof. Krzysztof Lewenstein, Dyrektor CWM Grzegorz Robak, przedstawiciele Wydziału MEiL PW oraz Instytutu Konfucjusza.

Wśród członków delegacji znaleźli się: prof. Song Yingdong, Vice-President, prof. Xu Yizhong, Vice-Dean of College of Foreign Languages, Mr. Ge Shaowei, Deputy Director of Development and Planning Division, Mr. Wang Weihua, Deputy Director of New Campus in Tianmu Lake, prof. Zhang Honghai, Assistant Dean of the Civil Aviation College, Ms. Shen Min, Deputy Director of International Cooperation Office.

NUAA zajmuje wysoką pozycję w pierwszej dziesiątce najlepszych uczelni w swoim regionie - prowincji Jiangsu. Uczelnia specjalizuje się w kształceniu studentów na kierunku Aerospace Engineering, oferuje pełne studia I stopnia w języku angielskim na kierunkach Aeronautical Engineering, Mechanical Engineering, Electrical and Electronics Technology oraz Software Engineering. NUAA co roku oferuje szkoły letnie oraz stypendia na studiach II i III stopnia dla studentów z zagranicy.

Była to kolejna wizyta przedstawicieli NUAA w Politechnice Warszawskiej. Od 2015 roku uczelnie realizują wymianę studentów oraz kadry dydaktycznej i naukowej.

Nauczyciele PW prowadzą zajęcia w szkołach letnich organizowanych corocznie w NUAA. Jest ona również partnerem Politechniki Warszawskiej w projektach Erasmus + KA107. Uczelnie planują uruchomić wspólne studia tzw. joint/double program oraz promować wymianę studentów studiów doktoranckich przy wsparciu i współpracy z China Scholarship Council - organizacją wspomagającą i finansującą wymiany studenckie w Chinach i za granicą.

Źródło: Centrum Współpracy Międzynarodowej PW
Zdjęcia: Biuletyn PW

Szaleństwem jest robić wciąż
to samo i oczekiwać różnych rezultatów