Biuletyn PW / Współpraca uczelni / CWM PW na białoruskich targach „Education and Career”

CWM PW na białoruskich targach „Education and Career”

W dniach 11-13 lutego br. Centrum Współpracy Międzynarodowej PW reprezentowało Uczelnię na targach edukacyjnych w Mińsku, na wspólnym stoisku „Study in Poland”. Mińskie targi edukacyjne „Education and Career” są największym wydarzeniem roku, promującym białoruskie i zagraniczne uczelnie wyższe.

Stoisko „Study in Poland” cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wśród kandydatów na studia, notując rekordową liczbę odwiedzających na przestrzeni ostatnich trzech lat. Bogata oferta PW oraz wyjątkowa możliwość podjęcia studiów na zasadach bez odpłatności w ramach konkursu przyciąga bowiem z roku na rok co raz większą liczbę kandydatów z Białorusi. Młodzież z tego kraju stanowi jedną z liczniejszych grup studiujących w PW.

Stoisko uczelni polskich odwiedził też Konsul Generalny RP w Mińsku. W ramach wydarzeń towarzyszących przedstawiciele uczelni polskich spotkali się w Konsulacie Generalnym RP z przedstawicielami środowisk polonijnych, a także z Polakami mieszkającymi na Białorusi.

Działania promocyjno-informacyjne naszej uczelni na rynku białoruskim nie ograniczają się tylko do udziału w targach edukacyjnych, lecz obejmują także spotkania z młodzieżą szkolną i studentami. W trakcie pobytu na Białorusi Zenoviya Shits z Centrum Współpracy Międzynarodowej PW odwiedziła Narodowy Uniwersytet Techniczny w Homlu oraz Narodowy Uniwersytet imienia Skoriny. W Homlu przeprowadziła również rozmowy z młodzieżą liceum matematycznego, zainteresowaną podjęciem studiów na Politechnice Warszawskiej oraz uczestnictwem w szkole letniej organizowanej przez Studium Języka Polskiego.

Źródło: CWM PW

Ważne jest,
by nigdy nie przestać pytać.
Wielki płomień
rodzi się z małej iskry