Biuletyn PW / Współpraca uczelni / CBRF we współpracy z Politechniką Warszawską

CBRF we współpracy z Politechniką Warszawską

Centrum Badawczo-Rozwojowe im. M. Faradaya podpisało umowę ramową z Politechniką Warszawską. Celem współpracy jest wykorzystanie potencjału Uczelni do pracy w kierunku rozwoju innowacyjnych rozwiązań związanych z energetyką.

Umowa ramowa zawarta pomiędzy CBRF a Politechniką Warszawską umożliwi dostęp do wiedzy i doświadczenia naukowców dla wszystkich spółek Grupy Energa. Dokument sygnowali: ze strony Politechniki Warszawskiej - prof. dr hab. inż. Stanisław Wincenciak, Prorektor ds. Rozwoju oraz Marcin Karlikowski, Prezes Centrum Badawczo-Rozwojowego im. M. Faradaya.

Centrum Badawczo-Rozwojowe im. M. Faradaya (CBRF) zostało powołane jako jedno z głównych narzędzi realizacji Strategii Innowacji przyjętej przez Energę na lata 2017-2020, z perspektywą 2025+. Podstawowym zadaniem CBRF jest inicjowanie nowych projektów, a także pozyskiwanie pieniędzy na działalność badawczo-rozwojową od podmiotów zewnętrznych. CBRF ma siedzibę w LINTE^2 - unikalnym w skali europejskiej, najnowocześniejszym laboratorium elektroenergetycznym w Polsce znajdującym się przy gmachu Politechniki Gdańskiej. Powstanie CBRF to jedna z pierwszych takich inicjatyw w naszym kraju.

Politechnika Warszawska jest wiodącą w Polsce uczelnią techniczną, która aktywnie uczestniczy w krajowych i zagranicznych programach badawczych. Uczelnia dysponuje szerokim potencjałem naukowo-badawczym w dziedzinie nauk technicznych tj. wyspecjalizowanymi kadrami, bazą badawczą i laboratoryjną na światowym poziomie. Transfer technologii jest ważnym elementem misji uczelni jako ośrodka innowacyjności i przedsiębiorczości. Na 19 wydziałach i w 1 kolegium kształci się aktualnie ponad 36 tys. studentów i doktorantów. W Politechnice Warszawskiej działa ponad 100 kół naukowych i organizacji studenckich. Realizowane przez studentów projekty badawcze pozwalają na połączenie wiedzy zdobytej w toku studiów z umiejętnościami praktycznymi. Około 90 proc. absolwentów znajduje pierwszą pracę do trzech miesięcy po ukończeniu studiów (Monitoring Karier Zawodowych Absolwentów Politechniki Warszawskiej, edycja VII, 2018 r.).

Zdjęcia: Biuletyn PW

Szaleństwem jest robić wciąż
to samo i oczekiwać różnych rezultatów

25. Festiwal Nauki