Biuletyn PW / Uczelnia Badawcza / „Inicjatywa doskonałości - uczelnia badawcza” - pierwsza konferencja sprawozdawcza

„Inicjatywa doskonałości - uczelnia badawcza” - pierwsza konferencja sprawozdawcza

W dniach 15-16 września 2020 r. odbyła się pierwsza konferencja sprawozdawcza uczelni biorących udział w programie „Inicjatywa doskonałości - uczelnia badawcza”. Politechnikę Warszawską reprezentowała prof. Małgorzata Lewandowska - kierownik zespołu zarządzającego projektu „Uczelnia Badawcza”.

Głównym tematem konferencji, zorganizowanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego we współpracy z Uniwersytetem Warszawskim w ramach inicjatywy NKN FORUM, były działania podejmowane przez uczelnie wyłonione w konkursie w ramach programu „Inicjatywa doskonałości - uczelnia badawcza” w pierwszych miesiącach realizacji projektów.

- Zależy nam na umiędzynarodowieniu naszej kadry naukowo-dydaktycznej - podkreśliła prof. Małgorzata Lewandowska podczas wystąpienia w panelu „Investing in human capital: from students to senior researchers”. - Z powodu trwającej pandemii musieliśmy wstrzymać pewne działania, takie jak stypendia dla zagranicznych profesorów czy staże naukowe w prestiżowych ośrodkach zagranicznych. Zamiast tego rozpoczęliśmy prace nad programem „e-visiting professor”. W jego ramach będziemy zapraszać topowych badaczy do wygłaszania wykładów lub oferowania seminariów naszym studentom i doktorantom. Wszystko to odbywać się będzie online - wyjaśniła prof. Lewandowska.

Prof. Małgorzata Lewandowska wśród działań podejmowanych przez PW wymieniła także program mentorski, skupiony na współpracy między młodymi badaczami a tymi doświadczonymi. - Jesteśmy zgodni, że taka współpraca wniesie wartość dodaną i obie strony na niej skorzystają. W naszych działaniach skupiamy się nie tylko na rozwoju studentów, ale także na wzmacnianiu kompetencji mentorskich doświadczonej kadry - zaznaczyła.

Kierownik zespołu zarządzającego projektu „Uczelnia Badawcza” podkreśliła również rolę pracowników administracyjnych, którzy w procesie przekształcania uczelni odgrywają bardzo istotną rolę i są dużym wsparciem dla studentów oraz kadry naukowo-dydaktycznej. - Nasze działania są bezpośrednio lub pośrednio związane z kapitałem ludzkim - podkreśliła, podsumowując swoją wypowiedź.

Źródło i zdjęcie: Biuro projektu IDUB

CYTAT TYGODNIA

"

 

Motywacja jest tym, co pozwala Ci zacząć, nawyk jest tym,
co pozwala Ci wytrwać

Jim Ryun

"

31
Lip

Obchody 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

16:30 - 1 Sie 17:00

7
Wrz

Konferencja Technicznej Kontroli Zapór

00:00 - 10 Wrz 00:00

13
Wrz

Graphene and other 2D materials - konferencja

00:00 - 15 Wrz 00:00

19
Wrz

Zjazd Fizyków Polskich

00:00 - 23 Wrz 00:00

20
Wrz

Bezpieczeństwo energetyczne - konferencja

00:00 - 21 Wrz 00:00

6
Paź

Infrastruktura Krytyczna Miast

09:00 - 8 Paź 15:00

16
Paź

Targi KONIK 2021

09:00 - 17 Paź 16:00

16
Lis

V Ogólnopolska Konferencja Naukowa DEMIST'21

08:00 - 17 Lis 20:00

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI