Biuletyn PW / Studenci Doktoranci Absolwenci / Nagrody dla PW w konkursie StRuNa 2020

Nagrody dla PW w konkursie StRuNa 2020

Koło Naukowe Humanoid, Koło Naukowe Robotyków i WUT Racing zostały docenione w ogólnopolskim konkursie StRuNa. Politechnika Warszawska znalazła się również wśród laureatów „Nagród 10-lecia”.

Koło Naukowe Humanoid (z Wydziału Mechatroniki) otrzymało główną nagrodę w kategorii „Koło Naukowe Roku 2020”.

W kategorii „StRuNa-Tech 2020” przyznano dwie równorzędne nagrody główne. Jedna z nich trafiła do Koła Naukowego Robotyków (z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa) za realizację projektu „Przygotowanie drużyny robotów humanoidalnych na zawody piłki nożnej RoboCup Soccer”. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymał WUT Racing (z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa) za realizację projektu bolidu WUT-3.

W tym roku konkurs StRuNa odbywał się po raz dziesiąty. Z okazji tego jubileuszu przyznano „Nagrody 10-lecia”. Otrzymało je pięć uczelni, z których wywodzi się największa liczba laureatów i finalistów konkursu. W gronie uhonorowanych znalazła się Politechnika Warszawska. Poza tym nagrody trafiły do: Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu.

Konkurs StRuNa podsumowuje aktywność naukową kół i innych organizacji studenckich. Jego celem jest nagrodzenie studentów i doktorantów, którzy zespołowo zrealizowali najciekawsze projekty naukowe. Ponadto honorowani są opiekunowie naukowi i twórcy podmiotów rozpoczynających aktywność naukową.

Konkurs StRuNa jest częścią Programu Studenckiego Roku Naukowego.

W tym roku nagrodzone zostały projekty i działania, które w całości lub w istotnej części zostały zrealizowane między 1 października 2019 r. a 30 września 2020 r.

Nagrody przyznano w 13 kategoriach: 9 projektowych („Projekt Roku”, „StRuNa-Human”, „StRuNa-Med.”, „StRuNa-Tech”, „StRuNa-Science”, „StRuNa-Eko”, „StRuNa-Art.”, „Wyprawa Roku”, „Konferencja Roku”) oraz „Debiut Roku”, „StRuNa Media”, „Koło Naukowe Roku” i „Opiekun Naukowy Roku”.

Źródło: BPiI PW

CYTAT TYGODNIA

"

 

Najlepszy mikroskop nie przyczyni się do rozwoju nauki, gdy go się trzyma w szafie

Ludwik Hirszfeld

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI