Biuletyn PW / Studenci Doktoranci Absolwenci / Nagrody dla PW w konkursie StRuNa 2020

Nagrody dla PW w konkursie StRuNa 2020

Koło Naukowe Humanoid, Koło Naukowe Robotyków i WUT Racing zostały docenione w ogólnopolskim konkursie StRuNa. Politechnika Warszawska znalazła się również wśród laureatów „Nagród 10-lecia”.

Koło Naukowe Humanoid (z Wydziału Mechatroniki) otrzymało główną nagrodę w kategorii „Koło Naukowe Roku 2020”.

W kategorii „StRuNa-Tech 2020” przyznano dwie równorzędne nagrody główne. Jedna z nich trafiła do Koła Naukowego Robotyków (z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa) za realizację projektu „Przygotowanie drużyny robotów humanoidalnych na zawody piłki nożnej RoboCup Soccer”. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymał WUT Racing (z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa) za realizację projektu bolidu WUT-3.

W tym roku konkurs StRuNa odbywał się po raz dziesiąty. Z okazji tego jubileuszu przyznano „Nagrody 10-lecia”. Otrzymało je pięć uczelni, z których wywodzi się największa liczba laureatów i finalistów konkursu. W gronie uhonorowanych znalazła się Politechnika Warszawska. Poza tym nagrody trafiły do: Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu.

Konkurs StRuNa podsumowuje aktywność naukową kół i innych organizacji studenckich. Jego celem jest nagrodzenie studentów i doktorantów, którzy zespołowo zrealizowali najciekawsze projekty naukowe. Ponadto honorowani są opiekunowie naukowi i twórcy podmiotów rozpoczynających aktywność naukową.

Konkurs StRuNa jest częścią Programu Studenckiego Roku Naukowego.

W tym roku nagrodzone zostały projekty i działania, które w całości lub w istotnej części zostały zrealizowane między 1 października 2019 r. a 30 września 2020 r.

Nagrody przyznano w 13 kategoriach: 9 projektowych („Projekt Roku”, „StRuNa-Human”, „StRuNa-Med.”, „StRuNa-Tech”, „StRuNa-Science”, „StRuNa-Eko”, „StRuNa-Art.”, „Wyprawa Roku”, „Konferencja Roku”) oraz „Debiut Roku”, „StRuNa Media”, „Koło Naukowe Roku” i „Opiekun Naukowy Roku”.

Źródło: BPiI PW

Najlepszy mikroskop nie przyczyni się do rozwoju nauki, gdy go się trzyma w szafie

Ludwik Hirszfeld