Medale z narciarskiego stoku

Antoni Szczepanik z Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych dwukrotnie stanął na podium Akademickich Mistrzostwach Polski w Narciarstwie Alpejskim.

Student PW pewnie awansował do finałów obu rozgrywanych konkurencji: slalomu giganta i slalomu. Do tej części rywalizacji zakwalifikowało się po 50 najszybszych alpejczyków - liczył się łączny czas z dwóch eliminacyjnych przejazdów.

O medalach decydowała jednak suma czasów z dwóch przejazdów finałowych.

Nasz student oba swoje finałowe przejazdy w slalomie gigancie ukończył na trzecim miejscu, co łącznie dało mu brązowy medal AMP.

Więcej emocji przyniosła rywalizacja w slalomie. Pierwszego przejazdu nie ukończył faworyt Paweł Pyjas (reprezentant Polski na igrzyska olimpijskie w Pekinie i zwycięzca zmagań w slalomie gigancie). Antoni Szczepanik miał drugi czas pierwszego przejazdu i utrzymał tę pozycję po przejeździe drugim. Tym samym zdobył swój drugi medal AMP, tym razem srebrny.

- Poziom na tegorocznych AMP w Narciarstwie Alpejskim był niezwykle wysoki - dzieli się swoimi wrażeniami Antoni Szczepanik. - Do tej pory nie zdarzało się, żeby w zawodach startowali zawodnicy kadry Polski, a co dopiero olimpijczycy. Z tego powodu jestem szczególnie dumny, że udało mi rywalizować na takim poziomie i zdobyć dwa medale dla Politechniki. Chciałbym bardzo podziękować Sekcji Narciarskiej PW, która wspierała mnie przez cały sezon w startów w Akademickim Pucharze Polski i tegorocznych AMP oraz zachęcić wszystkich narciarzy z naszej Uczelni do dołączenia do niej.

Akademickie Mistrzostwa Polski w narciarstwie alpejskim rozegrano na terenie ośrodka Harenda w Zakopanem. O medale rywalizowało ponad 400 zawodniczek i zawodników z 46 uczelni. Zawody odbyły się w dniach 6-9 marca 2022 r.