Biuletyn PW / Sport / Zuzanna Czapska podwójną medalistką AMP w narciarstwie

Zuzanna Czapska podwójną medalistką AMP w narciarstwie

Studentka Politechniki Warszawskiej Zuzanna Czapska wywalczyła złoty medal w slalomie gigancie i brązowy medal w slalomie podczas narciarskich Akademickich Mistrzostw Polski.

Zuzanna Czapska (Politechnika Warszawska) i Szymon Mitan (Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie) zdobyli złote medale narciarskich Akademickich Mistrzostw Polski w slalomie gigancie.

Obok Czapskiej na podium stanęły dwie wrocławianki - Iwona Kohut (Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu) oraz Wiktoria Gibiec (Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu). Z kolei Mitan wyprzedził dwóch studentów Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach - Jakuba Tabaszewskiego i Dominika Białobrzyckiego.

Zwycięzcami slalomu zostali Iwona Kohut (Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu) i Dominik Białobrzycki (Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach).

Wśród pań na podium za Kohut uplasowały się Magdalena Niewiadoma (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie) i Zuzanna Czapska (Politechnika Warszawska), natomiast w rywalizacji mężczyzn Białobrzycki wyprzedził Jakuba Tabaszewskiego (AWF Katowice) i Adama Sobotę (Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu).

Akademickie Mistrzostwa Polski 2018 w narciarstwie/fot.Michał Szypliński (skifoto.pl)

W zawodach wystartowało 376 osób - 156 zawodniczek i 220 zawodników reprezentujących około 50 uczelni z całego kraju. Impreza odbyła się na stoku Harenda w Zakopanem.

W tym roku sportowcy studenci rywalizowali w Akademickich Mistrzostwach Polski w szachach, futsalu kobiet i mężczyzn, snowboardzie oraz narciarstwie. Najbliższe medale zostaną rozdane 17 marca, gdy w Katowicach zakończą się AMP w brydżu sportowym.

Źródło: AZS

Twoje życie będzie takie, jakim uczynią je Twoje myśli.

Marek Aureliusz

Cze