Biuletyn PW / Sport / Złoto, srebro i brąz podczas Akademickich Mistrzostw Polski w pływaniu

Złoto, srebro i brąz podczas Akademickich Mistrzostw Polski w pływaniu

Męska reprezentacja Politechniki Warszawskiej zdobyła trzy medale podczas Akademickich Mistrzostw Polski w pływaniu, które odbyły się w dniach 9-11 października 2020 r. w Lublinie.

W zawodach uczestniczyli reprezentanci 53 uczelni. Studenci Politechniki Warszawskiej zdobyli trzy medale.

Drużyna w składzie: Robert Kusto, Hubert Nakielski, Maciej Wójcicki, Patryk Lis zwyciężyła w konkurencji 4x 50 metrów stylem dowolnym.

Hubert Nakielski zdobył srebro w konkurencji 50 metrów stylem dowolnym, a Robert Kusto brąz na 100 metrów stylem klasycznym.

W klasyfikacji drużynowej męska reprezentacja PW zajęła 5. miejsce, natomiast wśród uczelni technicznych uplasowała się na drugim miejscu.

W klasyfikacji uczelni technicznych spośród reprezentantów Politechniki Warszawskiej na podium znaleźli się:

• Hubert Nakielski - złoto na 50 m stylem dowolnym;
  • Robert Kusto - srebro na 100 m stylem klasycznym;
  • Katarzyna Ciporska - srebro na 50 m stylem grzbietowym;
  • Robert Kusto - brąz na 50 m stylem klasycznym.

Z wynikami zawodów można zapoznać się TUTAJ>>

Zdjęcie: fot. Rafał Oleksiewicz

Kwiaty nie zakwitną bez ciepła słońca. Ludzie nie mogą stać się ludźmi bez ciepła przyjaźni

Phil Bosmans