Biuletyn PW / Sport / Trzynaście medali podczas Akademickich Mistrzostw Polski

Trzynaście medali podczas Akademickich Mistrzostw Polski

Zakończył się sezon Akademickich Mistrzostw Polski, który obejmował 28 dyscyplin. W mistrzostwach uczestniczyło 146 uczelni z całego kraju. Politechnika Warszawska zdobyła 13 medali.

W klasyfikacji generalnej cyklu Akademickich Mistrzostw Polski zwyciężył Uniwersytet Warszawski przed Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie i Politechniką Gdańską. Politechnika Warszawska zajęła 13. miejsce.

W mistrzostwach uczestniczyło 146 uczelni z całego kraju. Studenci 95 uczelni w ciągu całego sezonu przynajmniej raz stawali na podium. W klasyfikacji medalowej wygrała Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach przed Akademią Wychowania Fizycznego w Warszawie i Akademią Górniczo-Hutniczą w Warszawie.

Politechnika Warszawska w Akademickich Mistrzostwach Polski zdobyła 13 medali: 3 złote, 4 srebrne i 6 brązowych.

Tegoroczne mistrzostwa obejmowały 28 dyscyplin: aerobik sportowy, badminton, biegi przełajowe, brydż, ergometr sportowy, futsal, jeździectwo, judo, karate, kolarstwo górskie, koszykówkę, lekką atletykę, narciarstwo, pływanie, piłkę nożną, piłkę ręczną, siatkówkę, siatkówkę plażową, snowboard, szachy, tenis, tenis stołowy, trójbój siłowy, wioślarstwo, wspinaczkę, żeglarstwo oraz debiutujące w programie strzelectwo i szermierkę. 16 z nich rozgrywano z podziałem na kobiety i mężczyzn, co oznacza, że w całym cyklu wyłoniono 44 drużynowych akademickich mistrzów Polski.

Kolejny sezon Akademickich Mistrzostw Polski wystartuje na początku 2020 r.

Źródło i grafika: AZS

Prawdziwy przyjaciel to nie ten,
który odwala za ciebie całą robotę, lecz ten który uświadomi ci, że wszystko masz zrobić sam

Edward Stachura