Biuletyn PW / Sport / Trzy medale mistrzostw świata dla Wojciecha Bógdała

Trzy medale mistrzostw świata dla Wojciecha Bógdała

Motoparalotniowe Mistrzostwa Świata 2016 dla studenta PW Filii w Płocku znów zakończyły się sukcesem. W klasyfikacji narodowej i indywidualnej Wojciech Bógdał zdobył dwa brązowe krążki. W drużynie - złoto!

Mistrzostwa, które w tym roku zorganizowano w Anglii, stały się okazją do powtórki sprzed dwóch lat. Podobnie jak w 2014 roku na Węgrzech zespół Wojciecha Bógdała obronił w klasyfikacji drużynowej mistrzowski tytuł.

- To były bardzo nieprzewidywalne zawody - wspomina Wojciech Bógdał na swoim fanpage’u. - Rozegraliśmy w sumie 8 konkurencji, 4 celności lądowania i po 2 ekonomie i nawigacje - wniosek jest taki, że to były MŚ w celności lądowania, a nie w lataniu precyzyjnym. Trzecie miejsce jest dla mnie sukcesem, ale nie jestem z tej pozycji do końca zadowolony, z jednej strony poprawiłem wynik z Węgier z 2014 roku o jedno oczko, a z drugiej nie trafiłem żadnego lądowania - kontynuuje młody paralotniarz.

Wojciech Bógdał (pierwszy z lewej) na podium Mistrzostw Świata/fot. Facebook/Wojciech Bógdał

Wojciech Bógdał jest studentem mechaniki i budowy maszyn na Wydziale Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii w Filii Politechniki Warszawskiej w Płocku.

Podobne materiały:

Sportowe sukcesy studentów PW Filii w Płocku
Wojtek Bógdał motoparalotniowym Mistrzem Świata
Lotniczy Oskar dla Wojtka Bógdała

Zdjęcie: Facebook/Wojtek Bógdał

Ważne jest,
by nigdy nie przestać pytać.
Wielki płomień
rodzi się z małej iskry