Biuletyn PW / Sport / Stéphane Antiga trenerem ONICO AZS PW

Stéphane Antiga trenerem ONICO AZS PW

Szkoleniowiec, który poprowadził reprezentację Polski po mistrzostwo świata, został nowym trenerem ONICO AZS Politechniki Warszawskiej. Stołeczną ekipą kierować będzie w sezonach: 2017/18 oraz 2018/19.

Stéphane’a Antigę jako trenera ONICO AZS Politechniki Warszawskiej przedstawiono dziennikarzom podczas konferencji prasowej, która odbyła się w Champions Sports Bar & Restaurant. Miejsce to wybrano nieprzypadkowo. Znajdujący się w hotelu Marriott słynny sportowy pub będzie partnerem klubu z Warszawy w przyszłym sezonie. - To tutaj odbywać się będą nasze kolejne konferencje, spotkania ze sponsorami oraz kibicami. Chcemy, żeby nasi siatkarze wraz z fanami oglądali w Championsie mecze mistrzostw Europy - powiedział Marcin Bańcerowski, wiceprezes Akademickiego Związku Sportowego Politechniki Warszawskiej SA.

Na konferencji prasowej ONICO AZS PW pojawił się także trener Jakub Bednaruk, który po siedmiu latach kończy współpracę ze stołecznym klubem. - Rozstajemy się, jak widać, w dobrych relacjach i przyjaznej atmosferze. Wspólnie uznaliśmy, że po tak długim czasie zmiany wyjdą obu stronom na dobre - wyjaśnił szkoleniowiec, który w weekend 8-9 kwietnia poprowadzi Inżynierów po raz ostatni. - Cieszę się, że moim następcą będzie Stéphane. Bardzo cenię jego pracę - dodał. - Nie żegnam się, bo… nie umieram. Przyjadę do Warszawy z inną drużyną. Nie będzie wtedy litości - zażartował w swoim stylu.

Punktem kulminacyjnym konferencji było podpisanie umowy przez nowego trenera. Po parafowaniu dokumentów, w błysku fleszy, Stéphane Antiga otrzymał od prezes Jolanty Doleckiej klubową koszulkę z numerem 1. - Jestem bardzo zadowolony, że mogę dziś podpisać kontrakt z ONICO AZS Politechniką Warszawską. Chcę pogratulować Kubie, bo wykonał w Warszawie kawał dobrej roboty. Nawet w bieżącym sezonie, choć pojawiały się głosy krytyki, pokazał, że jest dobrym trenerem. Przez kilka miesięcy nie mógł korzystać z usług kontuzjowanego Pawła Zagumnego, a i tak rozgrywki PlusLigi zakończy na wysokim miejscu - skomentował. - Zrobię, co w mojej mocy, żeby osiągać jeszcze lepsze wyniki. Mam nadzieję, że zbudujemy tutaj dobrą ekipę. Będzie fajnie! - zakończył Antiga z szerokim uśmiechem na ustach.

ONICO AZS Politechnika Warszawska będzie trzecią drużyną w trenerskiej karierze szkoleniowca. W 2014 roku Francuz, jako zawodnik PGE Skry Bełchatów, zawiesił buty na kołku i od razu objął stanowisko pierwszego trenera reprezentacji Polski. Szybko odwdzięczył się władzom Polskiego Związku Piłki Siatkowej za zaufanie. Biało-czerwoni po czterdziestu latach przerwy zostali mistrzami świata. Rok później z kolei wywalczyli brązowe medale Pucharu Świata w Japonii. Po igrzyskach olimpijskich Antiga zakończył współpracę z reprezentacją Polski i objął stanowisko selekcjonera reprezentacji Kanady. Od teraz będzie łączył dwie funkcje trenerskie.

Czterdziestojednoletni Stéphane Antiga ma na swoim koncie nie tylko sukcesy szkoleniowe, ale także zawodnicze. W dorobku Francuza znajdują się medale mistrzostw świata, mistrzostw Europy oraz Ligi Światowej, zwycięstwo w Lidze Mistrzów, srebrne krążki w Klubowych Mistrzostwach Świata i trzykrotne mistrzostwo Polski zdobyte w barwach PGE Skry Bełchatów. Stéphane Antiga jest również wielokrotnym medalistą mistrzostw Francji i mistrzostw Hiszpanii.

Źródło: AZS PW
Zdjęcie: Tomasz Adamaszek; www.azspw.com

Szaleństwem jest robić wciąż
to samo i oczekiwać różnych rezultatów