Biuletyn PW / Sport / Srebro dla PW podczas Akademickich Mistrzostw Polski w wioślarstwie

Srebro dla PW podczas Akademickich Mistrzostw Polski w wioślarstwie

Męska drużyna Politechniki Warszawskiej zajęła drugie miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski w wioślarstwie w konkurencji ósemek. Zawody zostały rozegrane w dniach 2-4 października 2020 r. w Bydgoszczy.

W drużynie reprezentującej Politechnikę Warszawską, która zdobyła srebro w konkurencji ósemek, znaleźli się: Bartłomiej Gzowski, Maciej Koperski, Ignacy Nojek, Jan Proczek, Łukasz Stępka, Łukasz Suchocki, Piotr Wulczyński, Albert Zygmund oraz sternik - Małgorzata Kurcjusz.

W klasyfikacji generalnej mistrzostw Politechnika Warszawska zajęła piąte miejsce.

W Bydgoszczy studenci-wioślarze rywalizowali w sześciu konkurencjach: w jedynkach kobiet i mężczyzn, dwójkach podwójnych kobiet, dwójkach podwójnych wagi lekkiej mężczyzn oraz ósemkach kobiet i mężczyzn. W sumie 15 uczelni zgłosiło 60 osad.

Z wynikami zawodów można zapoznać się TUTAJ>>

Źródło i zdjęcie: AZS

Tradycja nie jest ucieczką w przeszłość, nigdy nie była ucieczką.
Przede wszystkim jest to bardzo ciężkie zdobywanie

Zbigniew Herbert

ul. Polna 50, 00-644 Warszawa