Biuletyn PW / Sport / Srebro dla PW podczas Akademickich Mistrzostw Polski w snowboardzie

Srebro dla PW podczas Akademickich Mistrzostw Polski w snowboardzie

Kacper Matuszyk z Politechniki Warszawskiej zajął drugie miejsce w konkurencji banked slalom podczas Akademickich Mistrzostw Polski w snowboardzie, które odbyły się w dniach 28 lutego - 3 marca 2019 r. w Wiśle.

W zawodach uczestniczyło prawie 300 studentów z 48 uczelni wyższych z całej Polski. Kacper Matuszyk z Politechniki Warszawskiej zajął drugie miejsce w konkurencji banked slalom mężczyzn, w której snowboardzista stara się jak najszybciej przejechać tor pełen efektownych band, skoczni i zakrętów. Jazda wymaga elementów szybkościowych, jak i freestylowych.

Organizatorem zawodów był AZS Uniwersytetu Śląskiego.

Zdjęcie: fot. AZS

Kiedy nie wiesz