Biuletyn PW / Sport / Siedemnaście medali PW podczas Akademickich Mistrzostw Polski

Siedemnaście medali PW podczas Akademickich Mistrzostw Polski

Zakończył się sezon Akademickich Mistrzostw Polski, który obejmował 29 dyscyplin. W mistrzostwach uczestniczyło ponad 130 uczelni z całego kraju. Politechnika Warszawska zdobyła 17 medali.

W klasyfikacji generalnej cyklu Akademickich Mistrzostw Polski zwyciężyła Politechnika Gdańska przed Uniwersytetem Warszawskim i Politechniką Śląską. Politechnika Warszawska zajęła 9. miejsce.

W klasyfikacji medalowej wygrał Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie przed Politechniką Łódzką i Politechniką Gdańską.

Politechnika Warszawska w Akademickich Mistrzostwach Polski zdobyła 17 medali: 2 złote, 6 srebrnych i 9 brązowych.

Tegoroczne mistrzostwa obejmowały 29 dyscyplin: aerobik sportowy, badminton, biegi przełajowe, brydż, ergometr wioślarski, futsal, jeździectwo, judo, karate, kolarstwo górskie, koszykówkę, lekką atletykę, narciarstwo, pływanie, piłkę nożną, piłkę ręczną, siatkówkę, siatkówkę plażową, snowboard, strzelectwo, szachy, szermierkę, tenis, tenis stołowy, trójbój siłowy, unihokej, wioślarstwo, wspinaczkę, żeglarstwo. 17 z nich rozgrywano z podziałem na kobiety i mężczyzn.

Zdjęcie: AZS

Nie poznamy prawdy,