Biuletyn PW / Sport / Samochód „Selfie” zwyciężył w zawodach Carolo-Cup@Home

Samochód „Selfie” zwyciężył w zawodach Carolo-Cup@Home

Studenci Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa PW zwyciężyli w Carolo-Cup@Home w kategorii Basic. W międzynarodowych zawodach rozgrywanych w dniach 25 stycznia - 12 lutego 2021 r. rywalizowały samochody autonomiczne małej skali - po raz pierwszy zdalnie.

Studenci z Koła Naukowego Robotyków, działającego przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa PW, po raz czwarty wystartowali w Carolo-Cup. Zawody autonomicznych modeli samochodów organizuje Uniwersytet Techniczny w Brunszwiku. Drużyna wystąpiła z samodzielnie zaprojektowanym nowym modelem pojazdu „Selfie”.

- Wszystkie nasze prace miały miejsce na terenie Politechniki Warszawskiej. Przejazdy po specjalnie wyznaczonej trasie zastąpiło nagranie wideo, a prezentacja zastosowanych przez nas rozwiązań odbyła się przez internet - mówią studenci.

- Sukces z poprzedniego roku został powtórzony z nawiązką, co niezmiernie nas cieszy i daje ogrom motywacji do dalszej pracy, by w kolejnej edycji zaprezentować się jak najlepiej w nowej, bardziej zaawansowanej, kategorii - zapowiadają członkowie koła.

Rok temu studenci z Koła Naukowego Robotyków zajęli drugie miejsca w kategoriach: przejazd z parkowaniem, przejazd z przeszkodami oraz prezentacja zastosowanych rozwiązań i znaleźli się na drugim stopniu podium również w klasyfikacji generalnej.

Projekt Selfie jest współfinansowany z programu „Najlepsi z Najlepszych! 4.0” przy udziale Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Funduszy Europejskich.

Źródło: Koło Naukowe Robotyków
Zdjęcie: fot. CaroloCup TuBs

Motywacja jest tym, co pozwala Ci zacząć, nawyk jest tym,
co pozwala Ci wytrwać