Biuletyn PW / Sport / Puchar Mistrzów Świata na Torwarze

Puchar Mistrzów Świata na Torwarze

Puchar Mistrzów Świata wreszcie będzie można zobaczyć w Warszawie. Kibice siatkówki sfotografują się z trofeum przy okazji meczu AZS Politechniki Warszawskiej z LOTOSEM Trefl Gdańsk.

Do spotkania dojdzie w sobotę 21 lutego w hali Torwaru. - Puchar wystawiony będzie w godz. 16.00 - 19.30. Zapraszamy na mecz i zachęcamy do obejrzenia z bliska nagrody dla naszej reprezentacji za wywalczenie mistrzostwa świata - zachęciła kibiców Jolanta Dolecka, prezes AZS Politechniki Warszawskiej S.A.

AZS Politechnika Warszawska zachęca nie tylko do obejrzenia pucharu, ale i do zrobienia sobie z nim pamiątkowego zdjęcia autoportretowego, tzw. selfie. - Selfie związane są z mediami społecznościowymi.  Kibicom proponujemy więc, żeby wszystkie zrobione w hali Torwaru fotografie trafiły na Facebooka, Twittera i Instagram, oczywiście z odpowiednim hashtagiem - powiedział Adrian Komorowski, rzecznik prasowy AZS Politechniki Warszawskiej. - Wspomniany hashtag to #selfiezpucharem. Zdjęcia znajdujące się na profilach publicznych, zawierające właśnie to hasło, będziemy pokazywać w przerwach meczu na dwóch wielkich telebimach w hali Torwaru - wyjaśnił.

Prezentacja najciekawszych selfie na ekranach to jednak nie wszystko. AZS Politechnika Warszawska zamierza przygotować plakaty i wielkoformatowe banery, na których znajdą się wszystkie zdjęcia kibiców z Pucharem Mistrzów Świata. - Z kibicowskich selfie przygotujemy grafikę. Jej kształt będzie nawiązywał do wyglądu trofeum za wywalczenie mistrzostwa świata - poinformował Adrian Komorowski. - Każdy  kibic, który podzieli się z nami swoim selfie z pucharem, plakat otrzyma za darmo. Wystarczy, że we właściwym czasie zgłosi się do Sklepu Kibica i pokaże na smartfonie bądź tablecie swoją fotografię - wytłumaczył.

AZS Politechnika Warszawska - LOTOS Trefl Gdańsk
3-1 (22:25, 26:24, 25:22, 30:28)

Puchar składa się z 12 elementów, symbolizujących każdego z zawodników w siatkarskiej drużynie. Części te połączono bezszwowo w cylindryczny kształt, przedstawiający 12 zawodników i ich rotację na boisku. Cały kształt ma wyrażać szybkość i elegancję siatkówki oraz siatkarskie wartości czystości, zaangażowania, siły, precyzji i współpracy. Trofeum mierzy 42.88 cm i waży dziewięć kilogramów.

Podstawa pucharu jest niklowana, a jej prostota wyraża żywotność drużyny w początkowej fazie mistrzostw. Stopniowe przejście z niklu do złota – od podstawy do korony trofeum, ma wyobrażać wzrastającą pewność siebie zwycięskiej drużyny, która przechodzi przez kolejne fazy mistrzostw. Złota korona Pucharu przedstawia ostateczne osiągnięcie tytułu Mistrzów Świata.

Po raz pierwszy Puchar został odsłonięty po ceremonii losowania FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014, w czasie której ustalone zostały składy grup pierwszej rundy turnieju.

Opracowano na podstawie: azs.pw oraz fivb.org
Zdjęcia: Tomasz Adamaszek

CYTAT TYGODNIA

"

Tradycja nie jest ucieczką w przeszłość, nigdy nie była ucieczką.
Przede wszystkim jest to bardzo ciężkie zdobywanie

Zbigniew Herbert

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

ul. Polna 50, 00-644 Warszawa

Tel. 22 234 71 81

Biuro Komunikacji i Promocji Politechniki Warszawskiej

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Komunikacji i Promocji.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI