Biuletyn PW / Sport / Politechnika głosuje na Wojtka Bógdała

Politechnika głosuje na Wojtka Bógdała

Już po raz 12. będziemy mieli okazję głosować na Najpopularniejszego Sportowca i Trenera Roku w Płocku. Wśród 10 nominowanych znalazł się Wojtek Bógdał, motoroparalotniarz, student Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku.

W tym roku kapituła plebiscytowa, składająca się z przedstawicieli organizatorów, nominowała dziesięciu sportowców, w tym studenta kierunku Mechanika i Budowa Maszyn na Wydziale Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii - Wojtka Bógdała - zwycięzcę m.in. I Slalomowych Motoparalotniowych Mistrzostw Europy w Couhé we Francji. Z VIII Klasycznych Mistrzostw Świata na Węgrzech rozgrywanych w konkurencjach klasycznych (slalomy, nawigacja, ekonomia) zawodnik przywiózł dwa złote medale w kategorii drużynowej i narodowościowej. Indywidualnie w klasie wózków jednoosobowych zajął czwarte miejsce, będąc tym samym najlepszym z Polaków.

Wojtek Bógdał jest zawodnikiem Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej w Płocku (w klasie PL1).

Gazeta Wyborcza (edycja Płock) drukować będzie plebiscytowe kupony od 31 stycznia. Zachęcamy wszystkich do głosowania. Wyniki poznamy 7 lutego 2015 r.

Podobny materiał:
Pomóżmy naszym wygrać Plebiscyt na Najlepszych Sportowców Warszawy

Źródło: PW Filia w Płocku

Ważne jest,
by nigdy nie przestać pytać.
Wielki płomień
rodzi się z małej iskry