Biuletyn PW / Sport / Paweł Zagumny w AZS Politechnice Warszawskiej

Paweł Zagumny w AZS Politechnice Warszawskiej

Paweł Zagumny został nowym rozgrywającym AZS Politechniki Warszawskiej. Doświadczony siatkarz w poniedziałek 25 maja podczas konferencji prasowej podpisał roczny kontrakt ze stołecznym klubem.

- Paweł w Warszawie zaczynał swoją profesjonalną karierę i w Warszawie chce ją zakończyć. Długo o niego zabiegaliśmy, aż w końcu się udało - powiedziała szczęśliwa Jolanta Dolecka, Prezes AZS Politechniki Warszawskiej S.A. - Taki zawodnik w zespole to prawdziwy skarb - stwierdziła. - Nie będę ukrywała, że Paweł nie będzie miał wokół siebie gwiazd. W składzie znajdą się bowiem młodzi i zdolni siatkarze. Liczę, że jego doświadczenie, umiejętności i autorytet pomogą nam rozwijać wspomniane talenty - dodała.

Paweł Zagumny/fot. BPW

Zadowolenia z podpisania kontraktu z Politechniką nie krył także sam Paweł Zagumny. - To dla mnie wyjątkowy dzień. Naprawdę cieszę się, że znów będę grać w Warszawie. Jestem pod wrażeniem tej konferencji prasowej. Zostałem bardzo ciepło przyjęty. Z niecierpliwością czekam na nowy sezon - stwierdził mistrz świata. - Nie chcę być mentorem, a po prostu zawodnikiem. Chętnie jednak będę pomagał młodym zawodnikom - uśmiechnął się.

Na zdjęciu od lewej: Jakub Bednaruk; prof. Jan Szmidt, Rektor PW; Jolanta Dolecka; Paweł Zagumny/ fot. BPW

O jakich młodych zawodnikach mowa? - Kibice wszystkiego dowiedzą się w swoim czasie. Mogę zdradzić tylko, że będą to ciekawe nazwiska - skomentował trener Jakub Bednaruk. - Musimy uzupełnić luki powstałe po odejściu Aleksandra Śliwki i Artura Szalpuka. Chcemy zrobić to tak, żeby zespół nie stracił na jakości. Wręcz przeciwnie - wyjaśnił.

Paweł Zagumny i Jolanta Dolecka/fot. BPW

Podczas konferencji prasowej AZS Politechnika Warszawska przedstawiła także nowego sponsora wspierającego - Metro Warszawskie Sp. z o.o. - Witamy w gronie partnerów i liczymy na owocną współpracę - zakomunikowała prezes Jolanta Dolecka. Dziennikarzom zaprezentowany został dodatkowo film, jaki klub przygotował dla nowego partnera.

Sezon 2015/2016 PlusLigi, w którym grą Politechniki kierować będzie Paweł Zagumny, rozpocznie się w drugiej połowie października. Karnety na mecze Inżynierów do sprzedaży trafią w sierpniu.

Podobny materiał:
Politechnika Warszawska gościła Puchar Mistrzów Świata

Źródło: AZS PW
Zdjęcia: Biuletyn PW

CYTAT TYGODNIA

"

 

Ważne jest,
by nigdy nie przestać pytać.
Wielki płomień
rodzi się z małej iskry

Dante

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Komunikacji i Promocji Politechniki Warszawskiej

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Komunikacji i Promocji.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI