Biuletyn PW / Sport / PW wygrała z UW w wyścigu wioślarskich ósemek

PW wygrała z UW w wyścigu wioślarskich ósemek

W rozegranym po raz 69. wyścigu wioślarskich ósemek pomiędzy Politechniką Warszawską i Uniwersytetem Warszawskim zwyciężyła PW. Rywalizacja stanowiła główną atrakcją regat Warsaw River Race, które odbyły się 24 października 2020 r. na Kanale Żerańskim.

Zwycięska passa PW trwa niemal dekadę i w tym roku została podtrzymana. Politechnika triumfowała, pokonując 1000 m w czasie 3 minuty i 8 sekund. Przeciwnicy potrzebowali na przepłynięcie dystansu 25 sekund więcej.

W zwycięskiej osadzie PW płynęli: Maciej Koperski, Stanisław Krasuski, Łukasz Suchocki, Bartłomiej Gzowski, Tomasz Miazga, Krzysztof Balcerzak, Ignacy Nojek, Bartłomiej Paczek i sterniczka Małgorzata Kurcjusz.

- Cieszę się bardzo, że wygraliśmy. To mój drugi sezon, więc to jeszcze dla mnie nowość, nie mogę powiedzieć, że się przyzwyczaiłem. Warunki były idealne, trochę chyba płynęliśmy pod wiatr, ale nie było tego zbytnio czuć. W ogóle na kanale się super pływa. Jestem przyzwyczajony do pływania na Wiśle, a tu jak schodzę to nie ma takich prądów czy zawirowań. Mam nadzieję, że uda się podtrzymać ciągłość tych regat, bo w ostatnim czasie Uniwersytet Warszawski miał problem z zebraniem składu i liczę, że się odbudują - powiedział Maciej Koperski, szlakowy Politechniki Warszawskiej.

Wioślarski wyścig między PW a UW jest porównywany do regat The Boat Race, czyli renomowanego wyścigu pomiędzy Oxford i Cambridge.

W przyszłym roku jubileuszowy, 70. wyścig pomiędzy Politechniką i Uniwersytetem.

Źródło i zdjęcie: AZS Warszawa

Motywacja jest tym, co pozwala Ci zacząć, nawyk jest tym,
co pozwala Ci wytrwać

Jim Ryun