Biuletyn PW / Sport / Ogólnopolski Finał Igrzysk Studentów Pierwszego Roku dla AZS Warszawa

Ogólnopolski Finał Igrzysk Studentów Pierwszego Roku dla AZS Warszawa

Reprezentacja AZS Warszawa, w tym studenci Politechniki Warszawskiej, zwyciężyła w Ogólnopolskim Finale Igrzysk Studentów Pierwszego Roku, które w dniach 29 listopada - 1 grudnia 2019 r. odbyły się w Krakowie.

Program Igrzysk obejmował dyscypliny indywidualne: ergometr wioślarski, pływanie, tenis stołowy i biegi przełajowe,  a także drużynowe: koszykówkę kobiet i mężczyzn, siatkówkę kobiet i mężczyzn oraz futsal mężczyzn.

Drużyna z Warszawy, którą tworzyli studenci aż dziewięciu uczelni: Akademii Sztuk Pięknych, Szkoły Głównej Handlowej, Uniwersytetu Warszawskiego, Politechniki Warszawskiej, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, Akademii Wychowania Fizycznego, Wojskowej Akademii Technicznej, Akademii Leona Koźmińskiego i Wyższej Szkoły Kultury Fizycznej i Turystyki w Pruszkowie, wygrała rywalizację w biegach przełajowych mężczyzn, koszykówce mężczyzn i pływaniu kobiet. Trzy zwycięstwa i kilka innych wysokich pozycji dały reprezentantom AZS Warszawa pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Studenci ze stolicy wyprzedzili na podium zespoły z Krakowa i Poznania.

Igrzyska Studentów Pierwszego Roku odbyły się już po raz dziesiąty. W krakowskim finale udział wzięli studenci z ośmiu miast - oprócz Warszawy, Krakowa i Poznania także z Gdańska, Katowic, Lublina, Łodzi i Wrocławia.

Więcej informacji dostępnych jest TUTAJ>>

Źródło i zdjęcie: Biuro Prasowe AZS

Szaleństwem jest robić wciąż
to samo i oczekiwać różnych rezultatów