Biuletyn PW / Sport / Medale w aerobiku sportowym

Medale w aerobiku sportowym

Zakończyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Aerobiku Sportowym. Dwa srebrne i trzy brązowe medale to bilans osiągnięć zawodników z Politechniki Warszawskiej.

W klasyfikacji drużynowej Politechnika Warszawska zajęła drugie miejsce ustępując jedynie AWF Kraków oraz pokonując SGGW Warszawa.

Dwie pary z naszej uczelni zajęły miejsce na podium: Aleksandra Michalska i Andrzej Gmerek wywalczyli srebro, natomiast Agnieszka Zalewska oraz Darian Furczak wrócili do domu z brązowym medalem. Reprezentująca Politechnikę Warszawską trójka w składzie: Valentyna Dudnyk, Aleksandra Michalska oraz Ewa Waszczuk zajęła trzecie miejsce, ustępując drużynom z SGGW Warszawa i AWF Kraków. Wśród solistów najlepszym zawodnikiem z Politechniki Warszawskiej był Darian Furaczak, który zajął trzecie miejsce. 

Organizatorem AMP w aerobiku sportowym był AZS Katowice. W zawodach wystartowało 87 zawodniczek i zawodników z 17 uczelni. Nowością w porównaniu do poprzednich spotkań były dwie plansze i podwojenie obsady arbitrów. Rozegrano je według trzydniowego programu: na początku eliminacje, potem półfinały, a następne finały, do których awansowały najlepsze ósemki w każdej z czterech konkurencji.

Informacje o wydarzeniu dostępne są na stronie internetowej Akademickiego Związku Sportowego oraz Facebooku.

CYTAT TYGODNIA

"

 

Ważne jest,
by nigdy nie przestać pytać.
Wielki płomień
rodzi się z małej iskry

Dante

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Komunikacji i Promocji Politechniki Warszawskiej

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Komunikacji i Promocji.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI