Biuletyn PW / Sport / Bieg w Kasku

Bieg w Kasku

W kwietniu bieżącego roku, w sześciu miastach Polski odbędzie się Bieg w Kasku. W tym nietypowym minimaratonie uczestniczki mają przebiec cały dystans nie tracąc z głowy kultowego kasku akcji „Dziewczyny na politechniki!”.

Bieg w Kasku organizowany jest przez Akademicki Związek Sportowy, wpisując się tym samym w ogólnopolskie akcje „Dziewczyny na politechniki!” i „Dziewczyny do ścisłych”. Wydarzenie ma w niesztampowy sposób zwrócić uwagę uzdolnionych uczennic szkół ponadgimnazjalnych na kierunki techniczne, inżynierskie i ścisłe, i zachęcić je do dokonania wyboru studiów ze względu na własne zainteresowania i potencjał, a nie stereotypowe opinie na temat „męskich” i „żeńskich” ścieżek kariery.

Warszawska edycja biegu odbędzie się dnia 17.04.2015 o godzinie 16:00 na Stadionie Syrenki, przy ulicy Batorego 10 (tyły klubu Stodoła). Przed biegiem zostanie poprowadzona wspólna rozgrzewka oraz wydanie numerów startowych. Dystans w tym roku wynosi 1,7 kilometra czyli ponad 500 metrów więcej niż w poprzedniej edycji. Prowadzone będą dwie klasyfikacje BIEG W KASKU oraz OPEN, w których za pierwsze 3 miejsca będą rozdawane nagrody w postaci gadżetów Klubowych AZS Politechnika Warszawska oraz nagroda główna za pierwsze miejsce w klasyfikacji BIEG W KASKU, która na razie pozostaje tajemnicą.

Zapraszamy do udziału w Biegu wszystkie chętne osoby, a przede wszystkim tegoroczne maturzystki. Zgłoszenia prosimy składać mailowo na adres biegwkasku@azspw.pl lub na Stadionie Syrenki w dniu imprezy.

Więcej informacji pod adresem: http://www.biegwkasku.pl/

Źródło: AZS PW

CYTAT TYGODNIA

"

Tradycja nie jest ucieczką w przeszłość, nigdy nie była ucieczką.
Przede wszystkim jest to bardzo ciężkie zdobywanie

Zbigniew Herbert

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

ul. Polna 50, 00-644 Warszawa

Tel. 22 234 71 81

Biuro Komunikacji i Promocji Politechniki Warszawskiej

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Komunikacji i Promocji.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI