Biuletyn PW / Sport / AMP w jeździectwie

Politechnika Warszawska na podium AMP w jeździectwie

Zawodnicy z Politechniki Warszawskiej zajęli trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski w jeździectwie. W klasyfikacji według typu uczelni zwyciężyła Politechnika Warszawska - najlepsza uczelnia techniczna.

W zawodach, które w tym roku odbyły się w Radzionkowie na Śląsku zwyciężyła drużyna z Uniwersytetu Warszawskiego. Drugie miejsce zajęła Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Zawodnicy z Politechniki Warszawskiej w klasyfikacji generalnej wywalczyli trzecie miejsce na podium.

W konkurencji PROFI - skoki przez przeszkody - trzecie miejsce zdobyła Anastazja Broniatowska z Politechniki Warszawskiej.

W klasyfikacji według typów uczelni Politechnika Warszawska okazała się najlepsza wśród uczelni technicznych. Spośród uniwersytetów pierwsze miejsce zajął Uniwersytet Warszawski, natomiast Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie okazała się najlepsza wśród uczelni społeczno-przyrodniczych.

Organizatorem wydarzenia był Akademicki Związek Sportowy Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Akademickie Mistrzostwa Polski w jeździectwie współfinansowane były ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Informacje o zawodach oraz szczegółowe wyniki dostępne są na stronie azs.pl.

Źródło i zdjęcia: Biuro Prasowe AZS

CYTAT TYGODNIA

"

 

Ważne jest,
by nigdy nie przestać pytać.
Wielki płomień
rodzi się z małej iskry

Dante

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Komunikacji i Promocji Politechniki Warszawskiej

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Komunikacji i Promocji.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI