Biuletyn PW / Sport

Sport

VI Mistrzostwa Doktorantek i Doktorantów w Siatkówce Halowej

Reprezentacja doktorantów z Politechniki Warszawskiej zajęła I i II miejsce podczas VI Mistrzostw Doktorantek i Doktorantów w Siatkówce Halowej. Zawody odbyły się 30 listopada 2019 r. w Hali Sportowej SWFiS PW.

Ogólnopolski Finał Igrzysk Studentów Pierwszego Roku dla AZS Warszawa

Reprezentacja AZS Warszawa, w tym studenci Politechniki Warszawskiej, zwyciężyła w Ogólnopolskim Finale Igrzysk Studentów Pierwszego Roku, które w dniach 29 listopada - 1 grudnia 2019 r. odbyły się w Krakowie.

Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Prorektora PW Filii w Płocku

22 listopada 2019 r. w hali sportowej Politechniki Warszawskiej w Płocku odbył się kolejny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Prorektora Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku. 

56. Varsoviada. Politechnika Warszawska z 10 medalami

Kolejna, 56. Varsoviada już za nami. Zawodnicy Politechniki Warszawskiej zdobyli 10 medali. Najlepsi w konkurencjach drużynowych okazali się futsaliści, siatkarze oraz koszykarki. 

Prawie 100 par zagrało o Puchar Rektora PW

93 duety wzięły udział w Turnieju Par Open w Brydżu Sportowym o Puchar Rektora Politechniki Warszawskiej, który 9 listopada 2019 r. odbył się w PW. Zawody zostały rozegrane w ramach obchodów Święta Politechniki Warszawskiej.

Brąz podczas Mistrzostw Świata Osób Niepełnosprawnych w Dubaju

Studenci Aleksander Kossakowski z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Krzysztof Wasilewski z Politechniki Warszawskiej zdobyli 8 listopada 2019 r. brązowy medal w biegu na 1500 m podczas Mistrzostw Świata Osób Niepełnosprawnych w Dubaju.

Robot Melson z dwoma medalami i nagrodą specjalną

Koło Naukowe Robotyków z robotem humanoidalnym Melsonem zdobyło dwa medale i nagrodę specjalną podczas zawodów Robochallenge, które odbyły się w dniach 1-3 listopada 2019 r. w Bukareszcie w Rumunii.

Student PW medalistą Światowych Wojskowych Igrzysk Sportowych

Hubert Nakielski - student I roku Informatyki Stosowanej na Wydziale Elektrycznym PW zdobył trzy medale na 7. Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych w Chinach.

Zawody szybowcowe w Przasnyszu

5 października 2019 roku na lotnisku Politechniki Warszawskiej w Przasnyszu odbyły się zawody szybowcowe na celność lądowania. Nagrodą był Puchar Dziekana Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa PW.

Student PW w srebrnej męskiej czwórce wioślarskiej

Szymon Pośnik, student studiów II stopnia na Wydziale Mechatroniki PW, zdobył srebrny medal wioślarskich mistrzostw świata w rywalizacji czwórek podwójnych. Zawody zostały rozegrane w dniach 25 sierpnia - 1 września 2019 r. w austriackim Linzu.

Doktorant PW mistrzem świata w rozwiązywaniu zadań szachowych

Piotr Górski, doktorant Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej, został mistrzem świata w solvingu, czyli rozwiązywaniu zadań szachowych. Zawody odbyły się w dniach 20-21 sierpnia 2019 r. w Wilnie na Litwie, w trakcie Kongresu Światowej Federacji Kompozycji Szachowej.

Mistrzostwo Polski i minimum na MŚ w Katarze dla Damiana Czykiera

13,37 - to czas, który dał Damianowi Czykierowi, studentowi Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej mistrzostwo Polski w biegu na 110 metrów przez płotki i minimum na MŚ w Katarze.

Premiera elektrycznego bolidu PD1

Po dwóch latach intensywnej pracy studenci Politechniki Warszawskiej i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie tworzący zespół Proton Dynamic zaprezentowali swój pierwszy elektryczny bolid PD1. Premiera odbyła się 19 lipca 2019 r. na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych PW.

Trzynaście medali podczas Akademickich Mistrzostw Polski

Zakończył się sezon Akademickich Mistrzostw Polski, który obejmował 28 dyscyplin. W mistrzostwach uczestniczyło 146 uczelni z całego kraju. Politechnika Warszawska zdobyła 13 medali.

Regaty o Puchar Rektora Politechniki Warszawskiej rozstrzygnięte

Najlepsi żeglarze w Politechnice Warszawskiej studiują na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych. Szósta edycja Regat o Puchar Rektora PW odbyła się 1 czerwca 2019 r. nad Zalewem Zegrzyńskim we współpracy z Akademią Kusznierewicza.

Prawie 100 par zagrało w brydża w PW

95 par wzięło udział w Turnieju Par Brydża Sportowego „Juwenalia na Brydżowo”, który 1 czerwca 2019 r. odbył się w Politechnice Warszawskiej. Zawody zaliczane są do Grand Prix Mazowsza.

AMP w lekkiej atletyce - Damian Czykier z dwoma medalami

Damian Czykier z Politechniki Warszawskiej zdobył dwa medale podczas Akademickich Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce. Reprezentacja PW zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Zawody odbyły się w dniach 23-26 maja 2019 r w Łodzi.

Turniej Par Brydża Sportowego. Juwenalia na brydżowo

W sobotę 1 czerwca br. w Dużej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej brydżyści zasiądą do rywalizacji w ramach Turnieju Par Brydża Sportowego. Rozegrane zostanie około 30 rozdań. Zawody stanowić będą zarazem Grand Prix Mazowsza.

Brąz dla PW podczas Akademickich Mistrzostw Polski w wioślarstwie

Męska drużyna Politechniki Warszawskiej zajęła trzecie miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski w wioślarstwie w konkurencji ósemek. Zawody zostały rozegrane w dniach 17-19 maja 2019 r. w Bydgoszczy.

Piekielny Wyścig 2019 - relacja

Ponad 250 zawodników uczestniczyło w trzecim Piekielnym Wyścigu organizowanym przez Samorząd Studentów PW. Bieg z przeszkodami odbył się 12 maja 2019 r. w Parku Młocińskim w Warszawie.

CYTAT TYGODNIA

"

 

Ważne jest,
by nigdy nie przestać pytać.
Wielki płomień
rodzi się z małej iskry

Dante

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Komunikacji i Promocji Politechniki Warszawskiej

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Komunikacji i Promocji.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI