Biuletyn PW / Rozwój Uczelni i Projekty UE / Polskie uczelnie - Strategia na Horyzont 2020

Polskie uczelnie - Strategia na Horyzont 2020

19 stycznia w godz. 9.45-14.00 odbędzie się spotkanie informacyjne pt. Polskie uczelnie - Strategia na Horyzont 2020. Program ramowy UE w zakresie badań naukowych i innowacji jako instrument umiędzynarodowienia jednostek naukowych.

Na spotkanie zaprasza Regionalny Punkt Kontaktowy Centrum Programów Badawczych UE przy Biurze Obsługi Badań UW. Dedykowane jest ono w szczególności władzom uczelni, kierownikom podstawowych jednostek organizacyjnych oraz kierownikom biur obsługi programów międzynarodowych uczelni wyższych z województwa mazowieckiego.

Wydarzenie dotyczyć będzie budowania strategii umiędzynarodowienia jednostek naukowych z wykorzystaniem działań finansowanych z programów ramowych badań i innowacji UE (w kontekście projektu ustawy 2.0. oraz kolejnej oceny parametrycznej), w tym mających na celu: zwiększanie potencjału badawczego jednostek, zwiększanie mobilności międzynarodowej i międzysektorowej doktorantów oraz pracowników naukowych, umiędzynarodowienie studiów doktoranckich oraz zwiększenie uczestnictwa polskich jednostek naukowych w programie Horyzont 2020 w projektach skierowanych do wydzielonej grupy krajów UE, tj. EU13, Luksemburga i Portugalii.

Spotkanie informacyjne organizowane jest w ramach działań podejmowanych we współpracy z Konfederacją Rektorów Akademickich Szkół Polskich. Odbędzie się na Uniwersytecie Warszawskim w Pałacu Kazimierzowskim, sala J. Brudzińskiego (parter).

Wymagana jest rejestracja do 17.01.2018 r.: http://bob.strony.uw.edu.pl/polskie-uczelnie-strategia-na-horyzont-2020-19-stycznia-2018/

Źródło: Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE

Mierz siłę na zamiary,