Biuletyn PW / Publikacje / Urbanistyka i architektura w zintegrowanym gospodarowaniu wodami

Urbanistyka i architektura w zintegrowanym gospodarowaniu wodami

Opracowanie dotyczy zagadnień hydrologicznych, które powinni brać pod uwagę w swoich planach urbaniści i architekci. Pozycja liczy 216 stron, a skorzystać z niej mogą np. studenci Wydziału Architektury czy Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska.

Decyzje planistyczne i projektowe mają często kluczowy wpływ na funkcjonowanie całych systemów przyrodniczych, poszczególnych zlewni i pojedynczych działek, a także bezpieczeństwo mieszkańców miast. W publikacji określono zakres możliwych działań, związanych z projektowaniem w różnorodnych skalach, i omówiono ich odniesienie do przepisów prawa polskiego i najnowszych realizacji ze świata.

Liczne przykłady wielkoprzestrzennych założeń urbanistycznych, zespołów zabudowy, pojedynczych działek i budynków są ilustrowane zdjęciami, wizualizacjami i schematami. Podana bibliografia pozwala na poszerzenie i pogłębienie wiedzy, przedstawionej w publikacji.

Opracowanie dostępne jest w księgarni Oficyny Wydawniczej Politechniki Warszawskiej oraz w Bibliotece Głównej PW.

Krystyna Solarek, Elżbieta D Ryńska, Małgorzata Mirecka, Urbanistyka i architektura w zintegrowanym gospodarowaniu wodami, Warszawa 2016, OW PW

Ważne jest,
by nigdy nie przestać pytać.
Wielki płomień
rodzi się z małej iskry