Biuletyn PW / Publikacje / Pół korony i inne wyprawy

Pół korony i inne wyprawy

„Pół korony i inne wyprawy” to książka zawierająca relacje z wypraw wysokogórskich i podroży w różne zakątki świata. Publikacja wzbogacona jest fotografiami, mapami oraz kończącymi każdy rozdział przydatnymi kalendariami wypraw. 

Podczas podróży w obszarze zainteresowania autora jest wiele elementów przyrodniczych. Wyprawa ku szczytom górskim to często doskonała okazja do podglądania w niższych partiach bujnej przyrody, a następnie wędrowania po zboczach wulkanów, wysokogórskich pustyniach i cofających się lodowcach.

Te cuda przyrody zawiodły autora na: tanzańskie Kilimandżaro, argentyńską Aconcaguę, ugandyjską Margheritę, francuski Mont Blanc, marokański Toubkal, rosyjski Elbrus, australijską Górę Kościuszki, turecki Ararat, irański Demawend, w górskie łańcuchy gruzińskiego Kaukazu, kanadyjskich Gór Skalistych, a także do Ugandy (góry Ruwenzori) i Rwandy, Peru, Maroka (Sahara i Atlas), Patagonii, Nowej Zelandii i Australii oraz na niezwykłą Islandię. Książka nie jest przewodnikiem, ale zawarto w niej trochę informacji praktycznych, które mogą być pomocne w przygotowaniu własnych podróży. Chodziło głównie o osobisty opis wędrówek, który powinien zachęcać do podejmowania podobnych „wysokopiennych” wypraw i eksploracji niezwykłych miejsc. 

Publikacja zawiera reportaże zilustrowane ponad 430 kolorowymi zdjęciami i 29 mapami, z czternastu wypraw wysokogórskich oraz w stosunkowo mało znane zakątki świata.

Andrzej Kulig, Pół korony i inne wyprawy, Warszawa 2019, Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej

CYTAT TYGODNIA

"

 

Ważne jest,
by nigdy nie przestać pytać.
Wielki płomień
rodzi się z małej iskry

Dante

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Komunikacji i Promocji Politechniki Warszawskiej

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Komunikacji i Promocji.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI