Biuletyn PW / Publikacje / Pojazdy autonomiczne i systemy transportu autonomicznego

Pojazdy autonomiczne i systemy transportu autonomicznego

Publikacja na temat pojazdów autonomicznych i systemów transportu autonomicznego. Autorzy, wykładowcy Politechniki Warszawskiej, a zarazem międzynarodowi konsultanci, przedstawiają tę tematykę w sposób ciekawy, poparty ilustracjami i przykładami.

W publikacji znajdują się charakterystyki pojazdów autonomicznych o różnym poziomie autonomizacji – L3-L5, prezentacja systemów PRT, APM czy systemów hybrydowych. Przedstawione są również technologie informatyczne (software i hardware) stosowane w tego typu pojazdach i systemach transportu, sztuczna inteligencja i głębokie maszynowe uczenie, wykorzystywane przy tej okazji, układy sensoryczne czy układy HMI (ang. Human Machine Interface). Znajdą się również niezwykle ważne informacje dotyczące problemów bezpieczeństwa systemów autonomicznych.

Książka znajdzie czytelników wśród słuchaczy studiów I, II i III stopnia oraz studiów podyplomowych na kierunkach związanych z transportem, mechatroniką, czy na właśnie powstających na uczelniach technicznych specjalnościach dedykowanych pojazdom autonomicznym i systemom transportu autonomicznego.

Zainteresuje również inżynierów projektantów aut i systemów autonomicznych, przyszłych użytkowników tych systemów, samorządy i każdego, kogo interesują najnowocześniejsze systemy transportu.

Włodzimierz Choromański, Iwona Grabarek, Maciej Kozłowski, Andrzej Czerepicki, Katarzyna Anna Marczuk, Pojazdy autonomiczne i systemy transportu autonomicznego, Warszawa 2020, Wydawnictwo Naukowe PWN

Szaleństwem jest robić wciąż
to samo i oczekiwać różnych rezultatów

25. Festiwal Nauki