Biuletyn PW / Publikacje / Obliczenia technologiczne w przemyśle chemicznym

Obliczenia technologiczne w przemyśle chemicznym

Publikacja wyjaśnia główne problemy występujące przy projektowaniu i prowadzeniu procesów w przemyśle chemicznym oraz właściwości układów technologicznych. Przykłady obliczeń przygotowane przez autorów dotyczą typowych procesów znajdujących zastosowanie w różnych zakładach przemysłu chemicznego.

Książka przedstawia zasady organizacji procesów chemicznych w pojedynczych aparatach oraz w złożonych instalacjach przemysłowych, podstawy sporządzania bilansów technologicznych, zawierających informacje o przebiegu strumieni masy i energii (entalpii) w instalacjach produkcyjnych.

Autorzy omawiają problemy dynamiki procesów zachodzących w reaktorach przemysłowych w powiązaniu z kinetyką reakcji zachodzących w prostych i złożonych układach reagentów. Czytelnicy mogą zapoznać się z działaniem głównych układów technologicznych stosowanych w praktyce przemysłowej oraz wybranymi przykładami procesów produkcyjnych prowadzonych w różnych gałęziach przemysłu chemicznego.

Pozycja jest szczególnie polecana osobom studiującym technologię i inżynierię chemiczną na poziomie zaawansowanym oraz pracownikom instytutów badawczych, zakładów przemysłowych i biur projektowych, którzy zamierzają pogłębić swoją wiedzę w zakresie obliczeń technologicznych dotyczących instalacji przemysłu chemicznego.

Krzysztof Krawczyk, Krzysztof Schmidt-Szałowski, Jan Sentek, Jan Petryk, Obliczenia technologiczne w przemyśle chemicznym, Warszawa 2018, Wydawnictwo Naukowe PWN

Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz.
One przyjdą same.

Phil Bosmans

Lip

Seminarium LegalTech Polska #9 w CZIiTT PW

Sie

Międzynarodowe warsztaty Sukkot - let's built a tent!

08:00 - 31 Sie 20:00

Sie