Biuletyn PW / Publikacje / Obliczenia technologiczne w przemyśle chemicznym

Obliczenia technologiczne w przemyśle chemicznym

Publikacja wyjaśnia główne problemy występujące przy projektowaniu i prowadzeniu procesów w przemyśle chemicznym oraz właściwości układów technologicznych. Przykłady obliczeń przygotowane przez autorów dotyczą typowych procesów znajdujących zastosowanie w różnych zakładach przemysłu chemicznego.

Książka przedstawia zasady organizacji procesów chemicznych w pojedynczych aparatach oraz w złożonych instalacjach przemysłowych, podstawy sporządzania bilansów technologicznych, zawierających informacje o przebiegu strumieni masy i energii (entalpii) w instalacjach produkcyjnych.

Autorzy omawiają problemy dynamiki procesów zachodzących w reaktorach przemysłowych w powiązaniu z kinetyką reakcji zachodzących w prostych i złożonych układach reagentów. Czytelnicy mogą zapoznać się z działaniem głównych układów technologicznych stosowanych w praktyce przemysłowej oraz wybranymi przykładami procesów produkcyjnych prowadzonych w różnych gałęziach przemysłu chemicznego.

Pozycja jest szczególnie polecana osobom studiującym technologię i inżynierię chemiczną na poziomie zaawansowanym oraz pracownikom instytutów badawczych, zakładów przemysłowych i biur projektowych, którzy zamierzają pogłębić swoją wiedzę w zakresie obliczeń technologicznych dotyczących instalacji przemysłu chemicznego.

 Krzysztof Krawczyk, Krzysztof Schmidt-Szałowski, Jan Sentek, Jan Petryk, Obliczenia technologiczne w przemyśle chemicznym, Warszawa 2018, Wydawnictwo Naukowe PWN

CYTAT TYGODNIA

"

 

Ważne jest,
by nigdy nie przestać pytać.
Wielki płomień
rodzi się z małej iskry

Dante

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Komunikacji i Promocji Politechniki Warszawskiej

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Komunikacji i Promocji.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI