Biuletyn PW / Publikacje / Miasta dla ludzi

Miasta dla ludzi

Książka Jana Gehla „Miasta dla ludzi” (Cities for People) - to pozycja rekomendowana polskim czytelnikom przez Ambasadora Danii Ole Egberg Mikkelsena. Pozycja ukazała się nakładem wydawnictwa „RAM”.

Profesor Jan Gehl jest światowej klasy ekspertem od strategii urbanistycznych. Jego koncepcje zostały wcielone w życie w kilkudziesięciu metropoliach w różnych zakątkach globu, między innymi w Kopenhadze, Sztokholmie, Rotterdamie, Londynie, Ammanie, Londynie, Melbourne, Sydney, San Francisco czy Nowym Jorku.

- Ta książka mówi o jednej z najistotniejszych kwestii, z którymi borykamy się w czasach gwałtownej urbanizacji, a mianowicie jak sprawić, by przestrzeń miejska była przyjazna mieszkańcom - uzasadniał Ambasador Danii Ole Egberg Mikkelsen swój wybór dla akcji „Ambasadorowie 22 państw w Polsce polecają”, przeprowadzonej przez Magazyn Świąteczny „Gazety Wyborczej”.

Jego Ekscelencja Ole Egberg Mikkelsen w kwietniu br. był gościem Konferencji „Smart Living - mieszkalnictwo i rozwój lokalny w dobie przemian demograficznych i technologicznej rewolucji”, zorganizowanej w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej przez Wydział Geodezji i Kartografii.

Jan Gehl, Miasta dla ludzi, wyd. II, Kraków 2017, RAM

CYTAT TYGODNIA

"

 

Ważne jest,
by nigdy nie przestać pytać.
Wielki płomień
rodzi się z małej iskry

Dante

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Komunikacji i Promocji Politechniki Warszawskiej

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Komunikacji i Promocji.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI