Biuletyn PW / Publikacje / Kosmiczne dziewczyny

Kosmiczne dziewczyny

Neil Armstrong nigdy nie wylądowałby na Księżycu, gdyby nie pomoc kobiet. Astronautki, matematyczki, inżynierowie, fizyczki, pilotki - kobiety pomagają zrozumieć Wszechświat oraz rolę, jaką zajmuje w nim człowiek. Ilustracje do publikacji przygotowali studenci London College of Communication.   

Kosmiczne dziewczyny to zbiór pięćdziesięciu historii kobiet, których ciężka praca i marzenia stały się fundamentem w dążeniu ludzkości do gwiazd. Zaczynając od Ady Lovelace, która wymyśliła prototyp komputera, poprzez kobiety kryjące się za misjami Apollo, astronautki bijące rekordy na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, aż po pionierki nauki wytyczające drogę na Marsa. Książka skupia się na przedstawieniu wspaniałych i jednocześnie często niedocenianych bohaterek. Odważne  i piękne ilustracje przygotowali studenci London College of Communication.   

Autorka - Libby Jackson - jest brytyjską ekspertką w dziedzinie kosmologii i kierownikiem programu kosmicznego brytyjskiej Agencji Kosmicznej. Jej kariera w branży kosmicznej rozpoczęła się, gdy w wieku 17 lat złożyła podanie o pracę w NASA. Kilka tygodni później była już w Mission Control w Houston.

Libby Jackson, Kosmiczne dziewczyny, Białystok 2018, Wydawnictwo Kobiece

CYTAT TYGODNIA

"

 

Ważne jest,
by nigdy nie przestać pytać.
Wielki płomień
rodzi się z małej iskry

Dante

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Komunikacji i Promocji Politechniki Warszawskiej

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Komunikacji i Promocji.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI