Biuletyn PW / Publikacje / Historia Technik Budowlanych

Historia Technik Budowlanych

To pierwsza z trzech książek z serii prezentującej z jednej strony metody stosowane w dawnym budownictwie, z drugiej współczesną wiedzę konserwatorską.

Publikacja jest efektem wieloletniej działalności naukowo-badawczej i doświadczenia zawodowego Profesora Jana Tajchmana - prekursora współczesnych badań naukowych nad technologią, technikami i materiałoznawstwem historycznych budowli. Pierwszy tom dotyczy fundamentów, rusztowań, murów, więźb oraz sklepień. Jest polecany w szczególności studentom kierunków technicznych, architektury, uczelni plastycznych a także badaczom historycznej architektury oraz zawodowym konserwatorom zabytków.

Tajchman Jan, Jurecki Andrzej, Historia Technik Budowlanych, Warszawa 2020, Wydawnictwo Naukowe PWN

Ważne jest,
by nigdy nie przestać pytać.
Wielki płomień
rodzi się z małej iskry