Biuletyn PW / Publikacje / Gleboznawstwo - doświadczenia i wyzwania w procesie kształcenia

Gleboznawstwo - doświadczenia i wyzwania w procesie kształcenia

Publikacja z 2017 roku pod redakcją prof. dr hab. Aliny Maciejewskiej prezentuje m.in. sylwetki osób związanych z polską szkołą gleboznawczą oraz jej korzeniami w Politechnice Warszawskiej.

W monografii zaprezentowano dyskusję dotyczącą obecnych związków gleboznawstwa  z naukami technicznymi i przyrodniczymi. Przedstawiono założenia programów nauczania realizowanych na różnych kierunkach studiów uczelni technicznych i przyrodniczych. Podkreślono, że nauczaniu powinno przyświecać przesłanie, którym jest wyrobienie w studentach świadomości o znaczeniu gleb i ich funkcjach w różnych dziedzinach gospodarki narodowej.

Praca zbiorowa pod redakcją Aliny Maciejewskiej, Gleboznawstwo - doświadczenia i wyzwania w procesie kształcenia, Warszawa 2017, OW PW

Ważne jest,
by nigdy nie przestać pytać.
Wielki płomień
rodzi się z małej iskry