Biuletyn PW / Publikacje

Publikacje

Koronawirus. Wszystko, co musisz wiedzieć, żeby się zabezpieczyć

W jaki sposób można się zarazić koronawirusem? Jak się uchronić przed infekcją? Jakie są pierwsze objawy choroby? Na te i inne pytania dotyczące koronawirusa odpowiada dr nauk medycznych Ewa Krawczyk. 

Genialne umysły

Melissa Schilling, jedna z wiodących światowych badaczek innowacji, na przykładzie ośmiu wybitnych postaci - Alberta Einsteina, Benjamina Franklina, Elona Muska, Deana Kamena, Nikoli Tesli, Marii Skłodowskiej-Curie, Thomasa Edisona i Steve'a Jobsa - pokazuje, że aby stać się seryjnym innowatorem, potrzeba przede wszystkim... szczypty szaleństwa.

Sieci neuronowe do przetwarzania informacji

„Sieci neuronowe do przetwarzania informacji” to oryginalne ujęcie najnowszych osiągnięć w dziedzinie sztucznych sieci neuronowych oraz ich zastosowań. 

Jak myślą inteligentne maszyny

Publikacja przedstawia przegląd przełomowych odkryć w obszarze sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, które uczyniły dzisiejsze maszyny tak inteligentnymi.

Aparycje architektury oblicza otoczenia

Publikacja to nie tylko autorsko pogrupowane w specjalne rozdziały reprodukcje prac malarskich i grafik Profesora Karczmarzyka, ale również eseje wprowadzające o zmiennym charakterze. 

Wprowadzenie do teorii obliczeń

Wprowadzenie do teorii obliczeń to publikacja dotycząca podstaw informatyki, a w szczególności możliwości obliczeniowych współczesnych komputerów. Polecana szczególnie studentom informatyki.

Internet rzeczy

Pierwsza z cyklu publikacji Real IT World omawiających aktualne i ważne zagadnienia, nowe trendy, praktyczne case study, najważniejsze problemy i innowacje w świecie IT. Numer poświęcony jest najważniejszym zagadnieniom związanym z Internetem Rzeczy.

30 lat transformacji szkolnictwa wyższego

„Transformacja Akademickiego Szkolnictwa Wyższego w Polsce w okresie 30-lecia: 1989–2019” to monografia, która jest efektem konferencji o tym samym tytule, zorganizowanej w PW w październiku 2019 r. przez Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich, we współpracy z Politechniką Warszawską i Fundacją Rektorów Polskich.

Warszawa przestrzenią badań i rozwoju

W ramach współpracy miasta stołecznego Warszawy i Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej zostało przygotowane opracowanie promujące warszawskie jednostki naukowe.

Wyloguj swój mózg. Jak zadbać o swój mózg w dobie nowych technologii

Jak korzystać z najnowszych aplikacji, by służyły naszemu dobru i nie były źródłem frustracji ani lęku? Publikacja szwedzkiego psychiatry i autora wieloletnich badań nad internetem odkrywa tajemnice działania mózgu w zderzeniu z nowymi technologiami i daje konkretne wskazówki.

BigData w przemyśle

Publikacja dotycząca Big Data przedstawia zastosowanie tego narzędzia analitycznego w przemyśle. Prezentuje rozwiązania, które  będą szerzej stosowane w coraz większej liczbie firm z różnych gałęzi gospodarki, również w przemyśle. 

Witamy we Wszechświecie. Podróż astrofizyczna

Trzej czołowi współcześni astrofizycy proponują fascynującą wyprawę w kosmos - od planet, gwiazd i galaktyk, po czarne dziury, tunele czasoprzestrzenne i podróże w czasie.

Przywództwo w działaniu

Autor przedstawia koncepcję przywództwa w działaniu (Leadership in Action), która pozwala zrozumieć istotę i znaczenie działań przywódczych podejmowanych przez ludzi w różnych sytuacjach życiowych i zawodowych. 

Rysunek architektoniczny w praktyce, czyli jak patrzeć ze zrozumieniem

Publikacja porusza zagadnienia teoretyczne i praktyczne związane z rysunkiem. Prezentowane informacje oparte są o podstawy rozwojowe człowieka, fizjologię widzenia, psychologię, neurobiologię, historię sztuki, historię rysunku architektonicznego, a przede wszystkim o praktykę projektową i dydaktyczną autorów.

Budowanie systemów inteligentnych

Publikacja pokazuje, jak zbudować inteligentny system i zastosować w praktyce uczenie się maszyn. Pokazuje różne sposoby na wykorzystanie posiadanych umiejętności w inżynierii oprogramowania, data science, uczeniu się maszyn, zarządzaniu oraz administrowaniu programami do produkcji działających systemów.

Największa przygoda ludzkości. Odkrywanie zagadki Wszechświata

Opowieść o prowadzonych przez naukę poszukiwaniach ukrytej rzeczywistości, leżącej u podłoża świata naszych codziennych doświadczeń - pełna dramatyzmu i niespodziewanych zwrotów akcji.

Bujda na resorach

„Bujda na resorach” to przewodnik po metodologii naukowej oraz tak zwanym problemie demarkacji, czyli kwestii systematycznego odróżnienia nauki od tego, co tylko naukę udaje. 

Ku jedności. Listopad 1918 roku

Publikacja  przedstawia okres poprzedzający wydarzenia 11 listopada - czas działań militarnych podczas I wojny światowej, punkt kulminacyjny - sam dzień odzyskania niepodległości, a także pierwsze tygodnie następujące po nim. 

Przedmioty wirtualne

Monografia naukowa pod redakcją Pawła Stacewicza i Bartłomieja Skowrona „Przedmioty wirtualne” to kolejna książka z serii „Informatyka a filozofia”. Zawiera teksty pracowników Wydziału Administracji i Nauk Społecznych PW, jak i naukowców z innych ośrodków akademickich.

LED-y w technice świetlnej

Spojrzenie na diody elektroluminescencyjne z szerokiej perspektywy oraz opis możliwości ich wykorzystania w technice świetlnej to atuty publikacji. Autorzy prezentują sposób wytwarzania oraz cechy fotometryczne, kolorymetryczne i użytkowe LED-ów. 

CYTAT TYGODNIA

"

 

Motywacja jest tym, co pozwala Ci zacząć, nawyk jest tym,
co pozwala Ci wytrwać

Jim Ryun

"

31
Lip

Obchody 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

16:30 - 1 Sie 17:00

7
Wrz

Konferencja Technicznej Kontroli Zapór

00:00 - 10 Wrz 00:00

13
Wrz

Graphene and other 2D materials - konferencja

00:00 - 15 Wrz 00:00

19
Wrz

Zjazd Fizyków Polskich

00:00 - 23 Wrz 00:00

20
Wrz

Bezpieczeństwo energetyczne - konferencja

00:00 - 21 Wrz 00:00

6
Paź

Infrastruktura Krytyczna Miast

09:00 - 8 Paź 15:00

16
Paź

Targi KONIK 2021

09:00 - 17 Paź 16:00

18
Paź

XXVII Targi Pracy i Praktyk

00:00

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI