Biuletyn PW / Publikacje

Publikacje

Innowacje i konserwatyzm 2.0. Polskie uczelnie w procesie przemian

Ukazał się już drugi raport zawierający analizę i ocenę wprowadzania w życie przez uczelnie zapisów Ustawy 2.0. Jego autorami jest kilkunastu pracowników z różnych uczelni.

Płock w oczach Masovii

Zespół Tańca Ludowego „Masovia” Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku przygotował album ukazujący miasto Płock i powiat płocki widziane oczami studentów zrzeszonych w Zespole. Wydawnictwo zachęca do spojrzenia na znane dotychczas miejsca z zupełnie nowej perspektywy i na nowo dostrzeżenia ich piękna.

Zarządzanie kapitałem ludzkim - wyzwania

Monografia poprzedzająca cykliczną konferencję „Letnia Szkoła Zarządzania” organizowaną przez Komitet Organizacji i Zarządzania PAN.

Innovation in Financial Services. Balancing Public and Private Interests

W październiku 2020 r. w Międzynarodowym wydawnictwie Routledge, z Grupy Francis Taylor, London and New York, opublikowana została monografia „Innovation in Financial Services. Balancing Public and Private Interests”.

Projekty naukowe. Zarządzanie w praktyce

W publikacji autorka skupia się na najczęstszych problemach takich jak planowanie i harmonogramowanie projektu, zarządzanie komunikacją, zarządzanie budżetem, czy zarządzanie wynikami badań.

Projektowanie procesów technologicznych. Matematyczne metody planowania eksperymentów

W podręczniku opisano podstawowe problemy dotyczące metod planowania eksperymentów mających na celu ustalenie modelu i warunków optymalnych realizacji procesu.

Czym jest sukces dla absolwentów Politechniki Warszawskiej?

Czym jest sukces dla  absolwentów Politechniki Warszawskiej? To złożone zjawisko zbadał Dział Badań i Analiz Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW.

Komputer kwantowy

Przewodnik po wspaniałym, nieodkrytym jeszcze do końca świecie informatyki kwantowej. Książka pomaga opanować zestaw pojęć niezbędnych do zrozumienia działania QPU, informuje jakie problemy mogą rozwiązać aplikacje QPU i uczy korzystać z narzędzi do pisania programów.

Dynamika lotu bezzałogowych statków powietrznych klasy mikro

Monografia jest pierwszą w Polsce i prawdopodobnie jedną z pierwszych na świecie publikacją obejmującą kompleksowe badania dynamiki lotu Bezzałogowych Statków Powietrznych klasy mikro w układzie stałopłata tzw. mikrosamolotów.

Coś głęboko ukrytego. Światy kwantowe i emergencja czasoprzestrzeni

Zdaniem autora książki, wybitnego amerykańskiego fizyka Seana Carrolla, naukowcy wkładają zdecydowanie za mało wysiłku w wyjaśnienie mechaniki kwantowej - zrozumienie, co mówi nam ona o naturze rzeczywistości.

Technologie cyfrowe w biznesie

Publikacja to kompleksowe opracowanie dotyczące problematyki przedsiębiorstwa i zarządzania w warunkach cyfryzacji i usieciowienia. Przedstawia aktualne trendy podkreślając wpływ technologii, takich jak: sztuczna inteligencja, Internet Rzeczy czy blockchain w procesie ewolucji przedsiębiorstw i procesów zarządczych.

Nasze miejsce w kosmosie

Relacja z jednego z najważniejszych odkryć astronomicznych ostatnich lat - Supergromady Laniakea. Wyjaśnia w jaki sposób określa się wskaźniki „kosmicznych” odległości, koncepcję rozszerzania Wszechświata, co oznaczają pojęcia ciemna materia oraz kosmiczne mikrofalowe promieniowanie tła.

Wprowadzenie do publicznego zarządzania kryzysowego

„Wprowadzenie do publicznego zarządzania kryzysowego” to nowa publikacja pracowników Wydziału Zarządzania Politechniki Warszawskiej, przeznaczona przede wszystkim dla studentów kierunku Zarządzanie Bezpieczeństwem Infrastruktury Krytycznej.

Inżynieria systemów internetu rzeczy. Zagadnienia bezpieczeństwa i komunikacji

Celem publikacji jest przedstawienie zagadnień inżynierskich związanych z bezpieczeństwem i komunikacją w systemach IoT (Internet of Things), w tym w systemach WoT (Web of Things).

Projektowanie w procesie BIM

Celem publikacji jest przybliżenie zagadnień BIM szczególnie na etapie przygotowania projektu. Podstawy teoretyczne pozwolą na lepsze zrozumienie systemów CAD wykorzystywanych w procesie BIM.

Współczesne problemy prognozowania w elektroenergetyce. Zagadnienia wybrane

Monografia dotyczy współczesnych problemów prognozowania w elektroenergetyce. Dla wszystkich analizowanych zagadnień prognostycznych przedstawiono przykładowe prognozy.

Historia Technik Budowlanych

To pierwsza z trzech książek z serii prezentującej z jednej strony metody stosowane w dawnym budownictwie, z drugiej współczesną wiedzę konserwatorską.

Wprowadzenie do zarządzania danymi naukowymi

Publikacja podejmuje próbę kompleksowego ujęcia zagadnienia zarządzania danymi naukowymi oraz opisuje problematykę gromadzenia, przechowywania, archiwizacji i udostępniania danych.

Zagubione w matematyce. Fizyka w pułapce piękna

Zastanawiając się nad przyczynami obecnej stagnacji w fizyce teoretycznej i dyskutując z jej luminarzami, Sabine Hossenfelder tropi i obnaża to, co we współczesnej nauce nie arbitralne, lecz modne; nieścisłe, choć zmatematyzowane; spekulatywne, a mimo to powszechnie przyjmowane.

Pionierki Internetu

Claire L. Evans w pasjonujący sposób opowiada o kobietach, dzięki którym możemy dziś korzystać z Internetu, przywracając należne im miejsce w historii. „Pionierki Internetu” to zbiór esejów o życiu mało znanych matematyczek, wynalazczyń i cyberaktywistek.

CYTAT TYGODNIA

"

 

Motywacja jest tym, co pozwala Ci zacząć, nawyk jest tym,
co pozwala Ci wytrwać

Jim Ryun

"

31
Lip

Obchody 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

16:30 - 1 Sie 17:00

7
Wrz

Konferencja Technicznej Kontroli Zapór

00:00 - 10 Wrz 00:00

13
Wrz

Graphene and other 2D materials - konferencja

00:00 - 15 Wrz 00:00

19
Wrz

Zjazd Fizyków Polskich

00:00 - 23 Wrz 00:00

20
Wrz

Bezpieczeństwo energetyczne - konferencja

00:00 - 21 Wrz 00:00

6
Paź

Infrastruktura Krytyczna Miast

09:00 - 8 Paź 15:00

16
Paź

Targi KONIK 2021

09:00 - 17 Paź 16:00

18
Paź

XXVII Targi Pracy i Praktyk

00:00

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI