Biuletyn PW / Publikacje

Publikacje

Paradoks Abilene

Nakładem Wydawnictwa Linia na rynku ukazała się książką Paradoks Abilene i inne medytacje na temat zarządzania autorstwa Jerry'ego B. Harveya

Księga zapominania

Polecamy książkę Księga zapominania, której autorem jest Douwe Draaisma. Tytuł ukazał się nakładem wydawnictwa Aletheia w 2012 roku. 

Stephen Hawking autobiograficznie

W swojej najnowszej książce Stephen Hawking nie prezentuje światu nowej teorii, lecz opisuje swoje własne życie. 

Podręcznik o marketingu

Książka Nemezjusza Pazio pt. "Marketing. Teoria pragmatyczna" doczekała się drugiego, rozszerzonego wydania. Jej wydawcą jest Oficyna Wydawnicza PW. 

Z humorem o współczesnej fizyce

Książka Dave`a Goldberga z ilustracjami Jeffa Blomquista pt. "Jak przetrwać wśród czarnych dziur" to napisany przystępnym językiem przewodnik po najważniejszych odkryciach współczesnej fizyki. 

Budynki wysokie

Nakładem Oficyny Wydawniczej PW na rynku pojawiło się poprawione i uzupełnione wydanie książki pt. "Budynki wysokie", autorstwa Adama Z. Pawłowskiego i Ireneusza Cały.

Nowa pozycja o materiałach poliuretanowych

Książka pt. "Materiały poliuretanowe" skierowana jest do pracowników naukowych oraz studentów dziedzin związanych z chemią. Będzie ona również źródłem wiedzy dla pracowników zakładów przemysłowych. 

Darmowy test księgarni norm i standardów

Do 27 lutego br. Biblioteka Główna Politechniki Warszawskiej zapewniła testowy dostęp do serwisu IHS Standards Expert. 

Program publikacji naukowych przedłużony

Narodowy program publikacji naukowych Springer Open Choice - Open Access w Polsce został przedłużony na rok 2014.

Męki twórcze naukowców

Książka pt. "Warsztat pisarski badacza" zawiera cenne wskazówki, jak unikać problemów z pisaniem prac naukowych oraz jak uczynić je przyjemniejszym. 

Wspomnienia "Halicza"

Nakładem Wydawnictwa Fronda 13 stycznia 2014 roku ukaże się książka pt. "Zośkowiec" autorstwa Jarosława Wróblewskiego. Politechnika Warszawska objęła ten tytuł honorowym patronatem.

Uniwersytet dziecięcy

Nakładem wydawnictwa Dwie Siostry ukazała się książka „Uniwersytet dziecięcy. Mądre odpowiedzi na trudne pytania”. Jej autorami są Ulrich Janssen i Ulla Steuernagel. 

Nowa publikacja o prof. Janie Czochralskim

Nakładem Muzeum Politechniki Warszawskiej ukazała się książka zatytułowana „Jan Czochralski prekursor współczesnej elektroniki. Stulecie odkrycia krystalizacji”. 

Ekologia w przedsiębiorstwach

Nakładem Forum Odpowiedzialnego Biznesu ukazała się darmowa publikacja „Ekologia przyszłości”. Poruszane są w niej kwestie m.in. redukcji emisji CO2, czy skutecznego wprowadzania ekoinnowacji w przedsiębiorstwach.

Metody numeryczne

Książka zatytułowana „Metody numeryczne” autorstwa prof. Piotra Tatjewskiego z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej ukazała się nakładem Oficyny Wydawniczej PW. 

Książka o podstawach matematyki wyższej

Autorem książki pt. „Ćwiczenia z podstaw matematyki wyższej. Algebra liniowa. Geometria analityczna. Optymalizacja liniowa” jest prof. Andrzej M. Kaczyński z Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.

Kreatywność w pracy zawodowej

W sprzedaży dostępna jest książka, która odpowiada na pytanie: czy możliwe jest zachowanie kreatywności w miarę praktykowania zawodów, w których twórczo trzeba rozwiązywać bieżące problemy? 

Biografia „ojca elektroniki”

Na rynku nakładem Wydawnictwa Debit ukazała się książka autorstwa Anny Czerwińskiej-Rydel pt. „Kryształowe odkrycie. Powieść o Janie Czochralskim”. Politechnika Warszawska objęła patronatem to wydawnictwo. 

Materiał WUT-1 w Angewandte Chemie

W Angewandte Chemie International Edition, jednym z najbardziej prestiżowych pism chemicznych, ukazał się artykuł pracowników Wydziału Chemicznego PW. Opisują w nim materiał WUT-1, nazwany tak na cześć Politechniki Warszawskiej.

Nauka a open acces

W związku z międzynarodowym Tygodniem Otwartej Nauki (Open Acces Week) na rynku pojawiły się cztery broszury dotyczące nowoczesnej komunikacji naukowej i modeli open acces. 

CYTAT TYGODNIA

"

 

Ważne jest,
by nigdy nie przestać pytać.
Wielki płomień
rodzi się z małej iskry

Dante

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Komunikacji i Promocji Politechniki Warszawskiej

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Komunikacji i Promocji.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI