Biuletyn PW / Publikacje

Publikacje

Pająki Pana Roberta

Co łączy Arystotelesa z pająkami? Odpowiedź można znaleźć w tej książce. Pająki stanowią bowiem mieszankę traktatu arachnologiczno-filozoficznego połączoną z przyrodniczymi spostrzeżeniami mieszkańca głuszy.

Silniki grawitacji. Jak czarne dziury rządzą galaktykami i gwiazdami

Silniki grawitacji

Czarne dziury fascynują i pobudzają największe umysły do formułowania coraz to nowszych teorii na temat ich pochodzenia i wykorzystania. Czego jeszcze o nich nie wiemy?

Wspomnienia z lat 1926-1952

Jerzy Malczewski w swojej książce opisuje przedwojenną Wolę, Szkołę im. H. Wawelberga i S. Rotwanda. Znajdziemy tu również wspomnienie okupacji, Powstania Warszawskiego oraz odbudowy naszej Uczelni, której jest absolwentem.

Aparaty elektryczne i rozdzielnice wysokich i średnich napięć

Publikacja o powyższym tytule zdobyła I Wyróżnienie w Konkursie Akademia 2014. Jednocześnie stanowi podręczny niezbędnik dedykowany studentom i praktykom elektroenergetyki.

Kupa kultury. Przewodnik inteligenta

Kupa kultury. Przewodnik inteligenta

Jak kształtuje się kultura? Jaką rolę w jej tworzeniu pełni społeczeństwo? Na te pytania próbuje odpowiedzieć Leszek Bugajski rozszyfrowując alfabet inteligenta od A jak „apokalipsa” do Z jak „zdrowy rozsądek”.

Świadome i nieświadome przetwarzanie emocji w mózgu

Książka podsumowuje ośmioletnie badania nad fenomenem postrzegania emocji u człowieka. Jednocześnie wykorzystując narzędzia matematyczne podejmuje próbę wyjaśnienia zjawiska ślepowidzenia afektywnego, subiektywnego doświadczenia świadomości oraz teorii detekcji sygnałów.

Wielkie problemy matematyczne

Jest to książka poświęcona naprawdę wielkim pytaniom matematyki, problemom, które decydowały o rozwoju całej dziedziny. Od starożytnej Grecji po CERN. Jak rodzi się zatem nauka przyszłości?

Higgs. Odkrycie boskiej cząstki

Odkrycie bozonu Higgsa, nazywanego często boską cząstką, wymagało najbardziej kosztownych doświadczeń w historii nauki. Książka jest nowością wydawniczą. W księgarniach od 13 maja 2014 r.

Budżet zadaniowy w finansach publicznych

Okładka książki pod tytyłem Doskonalenie systemu zarządzania finansami w jednostkach administracji publicznej

Na rynku wydawniczym ukazały się dwie atrakcyjne książki poświęcone tzw. zarządzaniu budżetowemu finansami podmiotów publicznych, co jest ważnym współczesnym wyzwaniem w reformowaniu Państwa.

Mit maszyny

Po dwóch latach Wydawnictwo Naukowe PWN wydało drugi tom Mitu maszyny autorstwa Lewisa Mumforda. Pierwszy tom ukazał się w 2012 roku. 

Życie bez internetu, telefonu i telewizji

Dziennikarka Susan Maushart napisała książkę o technologicznym detoksie swojej rodziny. Przez pół roku wraz z trójką dzieci odcięła się od współczesnych technologii. 

Leksykon formacji świecowych

Jerzy Lempart, analityk i programista, zbadał za pomocą własnej aplikacji komputerowej występowanie i skuteczność prognostyczną formacji świecowych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Kwantowy Wszechświat

Nakładem Wydawnictwa Prószyński i S-ka ukazała się książka profesorów University of Manchester, w której wyjaśniają zawiłości teorii kwantowej. 

Mechanika nawierzchni drogowych w zarysie

Książka autorstwa prof. Romana Nagórskiego z Wydziału Inżynierii Lądowej PW, to pierwsza w kraju pozycja przedstawiająca całościowo zagadnienia mechaniki nawierzchni drogowych jako konstrukcji budowlanych. 

Zarządzanie ryzykiem kursu walutowego w przedsiębiorstwie

Na rynku dostępny jest poradnik, który przybliża zagadnienia związane z dziedziną zarządzania ryzykiem kursowym w przedsiębiorstwie. 

Paradoks Abilene

Nakładem Wydawnictwa Linia na rynku ukazała się książką Paradoks Abilene i inne medytacje na temat zarządzania autorstwa Jerry'ego B. Harveya

Księga zapominania

Polecamy książkę Księga zapominania, której autorem jest Douwe Draaisma. Tytuł ukazał się nakładem wydawnictwa Aletheia w 2012 roku. 

Stephen Hawking autobiograficznie

W swojej najnowszej książce Stephen Hawking nie prezentuje światu nowej teorii, lecz opisuje swoje własne życie. 

Podręcznik o marketingu

Książka Nemezjusza Pazio pt. "Marketing. Teoria pragmatyczna" doczekała się drugiego, rozszerzonego wydania. Jej wydawcą jest Oficyna Wydawnicza PW. 

Z humorem o współczesnej fizyce

Książka Dave`a Goldberga z ilustracjami Jeffa Blomquista pt. "Jak przetrwać wśród czarnych dziur" to napisany przystępnym językiem przewodnik po najważniejszych odkryciach współczesnej fizyki. 

CYTAT TYGODNIA

"

 

Szaleństwem jest robić wciąż
to samo i oczekiwać różnych rezultatów

Albert Einstein

"

17
Wrz

25. Festiwal Nauki

08:00 - 26 Wrz 20:00

19
Wrz

Zjazd Fizyków Polskich

12:00 - 23 Wrz 14:00

24
Wrz

Koncert Juwenaliowy w Płocku

18:00

28
Wrz

Kształcenie w zakresie geodezji i kartografii

09:00 - 30 Wrz 17:30

1
Paź

Inauguracja roku akademickiego 2021/2022

10:00

2
Paź

Science Gam Jam 2021

09:00 - 23:00

6
Paź

Infrastruktura Krytyczna Miast

09:00 - 8 Paź 15:00

7
Paź

Zapobieganie powodziom i ochrona przed suszą

00:00 - 8 Paź 00:00

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Komunikacji i Promocji Politechniki Warszawskiej

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Komunikacji i Promocji.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI