Biuletyn PW / Przegląd prasowy / Zrozumieć osoby niepełnosprawne - gra miejska

Zrozumieć osoby niepełnosprawne - gra miejska

Absolwent Politechniki Warszawskiej stworzył grę miejską, która pozwala wcielić się w rolę osoby przemierzaj stolicę na wózku inwalidzkim. Tym samym pomaga lepiej zrozumieć trudności w poruszaniu się jakie mają osoby niepełnosprawne.

Gra to praca dyplomowa Artura Petrzaka, absolwenta kierunku mechatronika Politechniki Warszawskiej i pasjonata programowania. Pieczę nad projektem sprawował dr inż. Sławomir Paśko. Ma na celu uświadomienie zdrowym osobom jak dużym wyzwaniem dla niepełnosprawnych ruchowo potrafią być schody, krawężniki, brak ramp i podjazdów.

Fabuła jest prosta - gracz operuje wózkiem inwalidzkim i przemierza miejskie zakamarki. Tam napotyka różne przeszkody architektoniczne i budowlane, odpowiadające tym, z którymi niepełnosprawni zmagają się w rzeczywistości. Najważniejsze jest uświadomienie zdrowym osobom, jakim wyzwaniem może być pokonanie przestrzeni miejskiej na wózku inwalidzkim.

Jesteśmy postacią, która porusza się na wózku inwalidzkim i musimy przemierzać stworzone na potrzeby gry miasteczko, w którym mamy takie elementy, jak rampy, podjazdy, które są trudne do pokonania dla osób na wózku - tłumaczył Artur Petrzak.

Więcej informacji o grze w artykule serwisu Radio dla Ciebie „Symulator jazdy na wózku inwalidzkim. Zobacz jakie to trudne” oraz „Zagraj, aby zrozumieć” na stronie Politechniki Warszawskiej.

Źródło: Radio dla Ciebie
Zdjęcie/grafika: YouTube/Politechnika Warszawska

Szaleństwem jest robić wciąż
to samo i oczekiwać różnych rezultatów